GKS Tychy stracił lidera. Dyrektor klubu zaniepokojony

GKS Tychy w najbliższej kolejce pierwszej ligi na pewno będzie musiał sobie poradzić bez Damiana Szczęsnego.
Pomocnik był najlepszym piłkarzem GKS-u w dwóch ostatnich meczach z Puszczą Niepołomice (1:1) i Chojniczanką Chojnice (1:1). Niestety, w tym ostatnim spotkaniu zszedł z boiska przed czasem z powodu urazu kolana.

Badanie na szczęście nie wykazało poważnego uszkodzenia stawu. Szczęsny ma natomiast naciągnięte więzadło przyśrodkowe kolana prawej nogi. Kontuzja eliminuje go z gry w sobotnim meczu z Olimpią Grudziądz.

- To duża strata. Szczęsny to typ piłkarza, którego budują dobre mecze. Ostatnie tygodnie należały właśnie do niego. Dobra gra, strzelony gol - to wszystko wskazywało na to, że dochodzi do wysokiej formy.

Martwię się, bo nawet jeżeli wypadnie ze składu tylko na tydzień, to jednak może się to odbić na jego dyspozycji - mówi ŚLASK.SPORT.PL Henryk Drob, dyrektor klubu.

W meczu z Olimpią trener Tomasz Fornalik nie może również liczyć na Dawida Dzięgielewskiego. Napastnikowi doskwiera zapalenie ścięgna Achillesa lewej nogi.

Do treningów z drużyną wrócił za to Mariusz Masternak. Doświadczony stoper pauzował ostatnio z powodu naderwania więzadła trójgraniastego lewej stopy.

Kto jest najlepszym prezesem klubu piłkarskiego na Śląsku?