GKS Tychy rezygnuje z piłkarzy. Krótkie testy Czarnogórca

Szymon Sadowski i Bartosz Flis nie są już piłkarzami GKS-u Tychy. W śląskim pierwszoligowcu nie będzie również grał Djordje Krkeljić, 23-letni napastnik z Czarnogóry.
GKS Tychy od ponad tygodnia przygotowuje się do sezonu na własnych obiektach. - W przyszłym tygodniu rozpoczynamy zgrupowanie w Bielsku-Białej i właśnie przed obozem będą zapadać pierwsze decyzja kadrowe - mówi Rafał Oprzondek, kierownik sekcji piłki nożnej.

Do zawodników, którzy opuszczają kadrę pierwszoligowca dołączyli Szymon Sadowski i Bartosz Flis. - Z tymi piłkarzami kontrakty zostały już rozwiązane. Wolną rękę w poszukiwaniu nowych klubów mają również Paweł Król i Adam Imiela, którzy są sprawdzani przez Radomiaka - mówi Oprzondek. Z GKS-em trenuje natomiast Damian Czupryna, który także miał sobie szukać nowego pracodawcy.

Nowych umów wciąż nie podpisali weterani, czyli Mariusz Masternak i Krzysztof Bizacki. - Trenują z zespołem, a ich przyszłość wyjaśni się także przed obozem. Bliższy przedłużenia umowy jest na pewno Masternak, który jesienią był podstawowym zawodnikiem drużyny - dodaje kierownik.

GKS wciąż testuje kilku zawodników z niższych lig. Szanse na podpisanie umów mają m.in. Robert Dymowski z Szombierek Bytom, Marek Sikora z Sokoła Orzesze czy Adrian Lesik z Górnika Wesoła.

Nie ma już w Tychach Czarnogórca Djordje Krkeljicia.

Dodajmy, że trener Jan Żurek zaprosił też na zajęcia młodych piłkarzy Akademii Piłki Nożnej: Pawła Florka, Mariusza Bojarskiego, Damiana Sachę, Michała Biskupa, Bartosza Rutkowskiego i Wojciecha Szumilasa.

Gorące newsy i złośliwe komentarze. Dołącz do nas na Facebooku >>

Gdzie wiosną objawi się nowy, nieznany szerszej publice, rewelacyjny piłkarz: