GKS wróci na nowy stadion w Tychach jako drugoligowiec?

GKS Tychy gra wiosną tak przeciętnie, że na pięć kolejek przed końcem sezonu jest poważnym kandydatem do spadku.
Jesteś kibicem ze Śląska? Dołącz do nas na Fejsie! >>

W ostatniej kolejce GKS znowu nie zdobył kompletu punktów. Było blisko, ale w czwartej minucie doliczonego czasu gry Wisła Płock zdołała wyrównać. Tyszanie pozostali więc na miejscu spadkowym, a szans, by się z tej strefy wyrwać jest już coraz mniej.

- Straszne to, co przeżyliśmy w tej ostatniej akcji w Płocku, ale mam nadzieję, że limit pecha w tej rundzie już wyczerpaliśmy - mówi Mateusz Bukowiec. - Cały czas wiemy, że jesteśmy pod kreską, a mecze uciekają. Musimy się pozbierać i wziąć się w garść, bo jeśli tak się nie stanie, to skończy się to tragedią - dodaje pomocnik.

Dlaczego tak się dzieje? Gdzie popełniono błąd? GKS zaczął sezon w marnym stylu, ale potem - gdy trenera Tomasza Fornalika zastąpił Jan Żurek - wróciła pewność i radość z gry, a z nią zwycięstwa i punkty.

Teraz jednak tyszanie znowu grają bezbarwnie. W rundzie wiosennej formą i polotem zaskoczyli właściwie tylko raz, gdy w efektownym stylu ograli (5:1) Puszczę Niepołomice.

Nie wypaliły zimowe transfery. Piłkarze z Ekstraklasy: Mariusz Zganiacz, Tomas Docekal czy Marcin Wodecki - którzy mieli dodać drużynie jakości, zawodzą. Słabiej gra też - a to przede wszystkim z powodu kontuzji - Paweł Smółka, najlepszy napastnik GKS-u. Defensywa także nie jest monolitem.

Teraz przed GKS-em niezwykle ważny mecz z Flotą Świnoujście, która jest nad kreską, ale wyprzedza tyszan tylko o jeden punkt. To spotkanie trzeba bezapelacyjnie wygrać. GKS ma dobry terminarz. W końcówce sezonu gra jeszcze z Okocimskim Brzesko, Miedzią Legnica, GKS-em Katowice i Sandecją Nowy Sącz - a więc trzema średniakami i jednym słabeuszem (Okocimski). - Ciężką, cierniową drogę mamy ku utrzymaniu - komentuje trener Żurek.

Byłoby bardzo żal, gdyby GKS spadł, a potem wrócił na nowy stadion w Tychach ale już jako drugoligowiec.

Śledź autora na Twitterze - @maciekblaut >>

Więcej o: