Sport.pl

Dni Jana Żurka w GKS-ie Tychy policzone?

Jan Żurek utrzymał GKS Tychy w pierwszej lidze, ale to wcale nie musi oznaczać, że będzie odpowiadał za wyniki śląskiego klubu także w nowym sezonie.
Gorące newsy i złośliwe komentarze. Dołącz do nas na Facebooku >>

Doświadczony szkoleniowiec przejął zespół jesienią minionego roku z rąk Tomasza Fornalika. Żurek zażegnał kryzys, który znaczyły kolejne mecze bez wygranej, ale wiosną zespół grał jednak przeciętnie i utrzymanie zapewnił sobie dopiero w ostatniej kolejce.

Kontrakt trenera obowiązuje tylko do końca czerwca i z naszych informacji wynika, że szanse na jego przedłużenie są nikłe. - Na razie żadne decyzje nie zapadły. Analizujemy to, co wydarzyło się w minionym sezonie i wyciągamy wnioski. Decyzja musi zapaść w najbliższych dniach, bo przecież od niej zależą kolejne kroki związane z budową zespołu na nowe rozgrywki - mówi Michał Rus, rzecznik prasowy klubu.

Media donosiły, że Żurka może zastąpić Wojciech Stawowy, ostatnio szkoleniowiec Cracovii. W klubie usłyszeliśmy jednak, że takiej opcji nie ma. Z GKS-em wiązano też Piotra Stacha - kiedyś Zagłębie Sosnowiec - ale ten został niedawno dyrektorem Soły Oświęcim.

ŚLĄSK.SPORT.PL na Twitterze. Obserwujesz? >>

Więcej o: