Sport.pl

GKS Tychy stracił najlepszego piłkarza. "Menedżer postąpił nie fair"

Słoweniec Denis Popovic nie założy w nadchodzącym sezonie koszulki GKS-u Tychy.
To duża strata, gdyż Popović był wiosną najlepszym piłkarzem pierwszoligowca. To przede wszystkim dzięki jego grze, golom i asystom tyszanie utrzymali się na zapleczu ekstraklasy.

Po zakończeniu sezonu działacze GKS-u obawiali się, że stracą tej klasy piłkarza. Słoweńcem miały się bowiem interesować kluby ekstraklasy, a menedżer szukał mu także drużyny w Holandii i Niemczech.

Teraz okazało się, że Popović rzeczywiście odchodzi, ale do... pierwszoligowej Olimpii Grudziądz.

- Menadżer Arkadiusz Klimas poinformował mnie o transferze Denisa Popovića telefonicznie we wtorek wieczorem, stawiając nas przed faktem dokonanym. Pan Klimas tłumaczył wybór nowego klubu dobrem zawodnika. Nie przyjmuję takiego argumentu do wiadomości. Gdyby menedżer dbał o dobro swojego klienta, nie decydowałby się na zmianę barw klubowych bez podjęcia negocjacji z dotychczasowym pracodawcą. Daliśmy Denisowi szansę, wywiązaliśmy się ze wszystkich zobowiązań wobec niego. Z przykrością muszę stwierdzić, że Arkadiusz Klimas postąpił nie fair i to jemu najbardziej zależało na zmianie klubu przez Popovića - mówi Alina Sowa, prezes spółki Tyski Sport, która zarządza GKS-em. 

Środowe sparingi w Kamieniu: GKS Tychy - Korona Kielce 0:0 i 1:1

Gorące newsy i złośliwe komentarze. Dołącz do nas na Facebooku >>

Więcej o: