Sport.pl

Najlepszy raper w pierwszej lidze. Objawił się muzyczny talent w GKS-ie Tychy

Paweł Florek, bramkarz GKS-u Tychy, na debiut w pierwszej lidze jeszcze musi poczekać. 18-letni młokos ma już jednak za sobą inny debiut - muzyczny.
Ćwierkamy dla was o sporcie na Śląsku >>

Od poniedziałku w internecie można znaleźć płytę "Zawartości", która jest dziełem "Floro", czyli bramkarza GKS-u, który tego lata został wypożyczony do drugoligowego Nadwiślana Góra.

- Tak naprawdę wszystko ruszyło na początku tego roku. Tytuł już miałem, bo nazwałem ją tak jak kawałek "Zawartości". Zacząłem nagrywać, i to nie jest tak, że każdy utwór jest z innej bajki. Są ze sobą połączone, dzięki czemu tworzą całość. Był czas, że dość często zaczęły dotykać mnie kontuzje, dlatego pomyślałem sobie, że to może czas na krok w tej drugiej dziedzinie. I przez ten okres najpierw tworzyłem podkłady, a później pisałem teksty. Nie było to łatwe, bo czasami ciężko jest stworzyć bit, który pasuje do wszystkiego. Na szczęście udało się. Parę tekstów napisałem w kilka dni, a niektóre powstały nawet w godzinę. Wszystko jest jednak na swój sposób pomyślane. W końcu udało mi się ją wydać, chciałem to zrobić, i liczę, że z każdym dniem będzie przybywać ludzi, którzy się tym zainteresują - mówi piłkarz, który w przeszłości zasłynął także napisaniem klubowego hymnu Chrzciciela Tychy.

- Było to na dziesiątą rocznicę istnienia Chrzciciela. Prezes Marcin Kuśmierz jak usłyszał, że bawię się muzyką, poprosił mnie o nagranie hymnu. Znalazłem bit na YouTubie, napisałem pod niego tekst i nagrałem. Pamiętam, że trwało to około czterech minut, bo jak zacząłem pisać, to nie mogłem skończyć (śmiech). Wszystko tam zawarłem - począwszy od trenerów, zawodników, aż do ważnych dat klubu. W nagrodę od prezesa Kuśmierza dostałem rękawice bramkarskie, a sporo ludzi się tym zainteresowało. Na pewno fajna pamiątka - opowiada.

Więcej na temat muzycznych pasji Florka przeczytacie tutaj.Jesteś kibicem ze Śląska? Dołącz do nas na Fejsie! >>

Więcej o: