Gwiazdy europejskiej piłki mogą zagrać w Tychach

Znacznie wzrosły szanse na organizację w Tychach mistrzostw Europy w piłce nożnej do lat 21. Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, że Tychy zostały oficjalne wybrane miastem gospodarzem.
ŚLĄSK.SPORT.PL w mocno nieoficjalnej wersji. Dołącz do nas na Facebooku >>

Tychy są jedynym miastem z województwa śląskiego, jakie zostało wybrane na organizatora tych prestiżowych rozgrywek.

- Tyski wniosek aplikacyjny został przygotowany bardzo profesjonalnie, widać w nim duże zaangażowanie ze strony urzędników i władz miasta. Duże znaczenie miał także stadion i cała infrastruktura wokół niego, przede wszystkim jej dostosowane do wymogów UEFA - mówi Marek Doliński z PZPN.

Przypominamy, że stadion jest w budowie, ale będzie gotowy w drugiej połowie 2015 roku.

- To ogromne wyróżnienie dla naszego miasta i świetna okazja do promocji nie tylko Tychów, ale całego regionu. Stadion budujemy po to, aby przeżywać na nim przede wszystkim sportowe emocje. Podczas imprezy tej rangi z pewnością ich nie zabraknie - zaznacza Andrzej Dziuba, prezydent Tychów.

Wspólny wniosek PZPN wyśle do UEFA w październiku 2014. W styczniu 2015 UEFA podejmie ostateczną decyzją o tym, w jakim kraju odbędą się mistrzostwa.

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej do lat 21 są drugim najważniejszym wydarzeniem sportowym w ramach rywalizacji męskich reprezentacji narodowych w Europie. W turnieju w roku 2017 weźmie udział 12 reprezentacji, a na stadionach sześciu miast odbędzie się w sumie 21 spotkań.

ŚLĄSK.SPORT.PL na Twitterze. Obserwuj już teraz >>