GKS Tychy w jakości Full HD z pomocą alpinistów

Trwa montaż reflektorów, które będą oświetlały murawę nowego stadionu GKS-u Tychy. Pierwsze próby oświetlenia są przewidziane na przełom lutego i marca.
ŚLĄSK.SPORT.PL w mocno nieoficjalnej wersji. Dołącz do nas na Facebooku >>

Na dziś zamontowano 183 z 218 lamp. - Stadion, a tym samym oświetlenie będzie zasilane przez dwie wewnętrzne stacje transformatorowe. Jedna znajduje się w narożniku zachodnio-północnym obiektu i jest już niemal kompletnie wyposażona w rozdzielnie główną i transformator. Obecnie trwa wyposażanie stacji w narożniku wschodnio-południowym - mówi Marcin Ekiert z firmy Mostostal Warszawa SA, odpowiedzialnej za realizację inwestycji.

Część lamp znajduje się na szczycie dachu, a część pod jego poszyciem. - Dzięki takiemu rozłożeniu reflektorów uzyskamy równomierne natężenie oświetlenia na płycie stadionu oraz będziemy mogli dostosować je do wymagań stawianych przez odpowiednią rangę zawodów bądź imprez. Dla przykładu na zajęcia treningowe potrzebujemy maksymalnie 300 luksów, na zwykłe mecze ligowe z udziałem Telewizji Polskiej - 1000 luksów. Przy włączonych wszystkich reflektorach średnie natężenie oświetlenia płyty boiska będzie wynosiło 2000 luksów. Umożliwi to transmisją meczów w jakości Full HD. Finalnego ustawienia i kalibracji dokonamy po zakończeniu wszelkich prac związanych z murawą - dodaje Ekiert.

Pierwsze próby oświetlenia są przewidziane na przełom lutego i marca. - Wtedy będziemy mogli już korzystać z zasilania stałego. Póki co prace na stadionie wciąż odbywają się na zasilaniu tymczasowym, którego nie chcemy niepotrzebnie obciążać. Myślę jednak, że unikniemy niespodzianek. Każda oprawa, zanim trafi na dach, jest sprawdzana na ziemi. Montażu dokonują pracownicy firmy alpinistycznej - relacjonuje Ekiert.

Równocześnie trwa montaż niepalnego okablowania oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego, a także podstawowego oświetlenia korytarzy i pomieszczeń na trybunie zachodniej.

Więcej o: