Tomasz Hajto: Chciałem wygrywać sparingi jako piłkarz. Teraz chcę jako trener

GKS Tychy zremisował w meczu sparingowym z Górnikiem Zabrze. Trener tyszan Tomasz Hajto był zadowolony z postawy swojego zespołu.
GKS Tychy będzie bronił się przed spadkiem? Podyskutuj na Facebooku >>

Mecz w Zabrzu przebiegał pod dyktando gospodarzy, ale ostatecznie oba zespoły strzeliły po golu i spotkanie zakończyło się remisem. - Wiadomo, jaka jest renoma Górnika. To nie przypadek, że ten zespół jest wysoko w tabeli ekstraklasy. Gra kontrolna z takim rywalem pokazuje, na jakim jesteśmy etapie przygotowań, i wskazuje, co musimy poprawić oraz na jakich pozycjach ewentualnie wzmocnić jeszcze zespół. Najważniejsza była dla mnie organizacja naszej gry, i to wypadło dobrze. Po drużynie było widać, że ostatnio ciężko trenujemy. Cieszy mnie, że wszyscy wytrzymali trudy meczu. Widać, że zespół zaczyna w siebie wierzyć. Jako piłkarz zawsze chciałem wygrywać gry kontrolne i teraz jako trener też tego chcę. To daje optymizm drużynie - podkreślał Hajto.

W bramce GKS-u bardzo dobrze spisywał się pozyskany niedawno Sebastian Przyrowski. Na środku obrony ponownie zagrał testowany Bośniak Muhamed Omić (Sloboda Tuzla). - Zostanie z nami do końca tygodnia. Chcemy rozważnie wydać każdą złotówkę - dodawał trener GKS-u i zapowiedział poszukiwania jeszcze 2-3 nowych graczy.