GKS Tychy wciąż zawodzi. Jakie konsekwencje wyciągnie trener Tomasz Hajto?

GKS Tychy przegrał drugi mecz w rundzie rewanżowej i nadal pozostaje na miejscu zagrożonym spadkiem.
GKS Tychy uratuje się przed spadkiem? Podyskutuj na Facebooku >>  

GKS nie może złapać swojego rytmu. Po wyraźnej porażce z Arką Gdynia (0:4) tyszanie wygrali z Widzewem (1:0), żeby w następnej kolejce znowu przegrać - tym razem z Miedzią Legnica (0:2). - Mecze w Legnicy i Gdyni były bardzo do siebie podobne. Wyrównane, nerwowe, na remis. Potem jednak byliśmy karani czerwoną kartką, a w osłabieniu popełnialiśmy błędy w obronie, które kosztowały nas porażkę - przypomina Marcin Adamski, dyrektor sportowy tyskiego klubu.

Po meczu z Miedzią trener Tomasz Hajto zapowiedział, że wyciągnie konsekwencje wobec graczy, którzy ciągną zespół ku drugiej lidze. - Nie ma większej kary dla zawodnika niż odsunięcie go od gry. I właśnie o takich konsekwencjach myślał trener. Nie może być bowiem tak, że co mecz przytrafiają nam się podobne błędy. Zespół to widzi i wie, że z takim graczem postępu nie zrobi - uzasadnia Adamski.

Teraz przed GKS-em kolejny trudny mecz, czyli domowe starcie z walczącą o ekstraklasę Termalicą. - Dla nas nie będzie już łatwych spotkań. Trener Hajto mówił przed sezonem, że utrzymanie z GKS-em będzie większym dokonaniem niż podium w lidze. To jasno oddaje skalę wyzwania, jakie stoi przed naszą drużyną - kończy Adamski.