Sport.pl

Na nowym stadionie w Tychach już wkrótce układanie murawy

Na nowym stadionie GKS-u Tychy przygotowują się do operacji układania murawy. W najbliższych tygodniach rozpocznie się również montaż krzesełek. Za trzy miesiące nowy stadion GKS-u ma być już gotowy do użytku. Nic dziwnego, że na placu budowy przy ul. Edukacji prace coraz częściej koncentrują się na kosmetyce obiektu.

Trwa właśnie układanie warstwy wegetacyjnej, czyli humusu - specjalnej mieszanki ziemi z mikroelementami pod murawę. Składnikami tej warstwy jest ziemia, która leżała w miejscu starej murawy. Jest to standardowo stosowane i najlepsze rozwiązanie. Taka ziemia przeszła dwa procesy: najpierw ją przesiano, a następnie przygotowano specjalną mieszankę z dodatkiem piasku. Co ciekawe, próbne mieszanki humusu były badane laboratoryjnie i dopiero po uzyskaniu odpowiedniej jakości przygotowano cały humus.

Na ukończeniu są również prace montażowe systemu nawadniania oraz podgrzewania. System podgrzewania zostanie wypełniony glikolem.

Planowany termin montażu murawy to połowa kwietnia. Wszystko jednak jest zależne od warunków pogodowych. Najważniejsze, żeby nie było przymrozków. Po pierwsze, żeby wyciąć trawę z plantacji w Szczecinku, po drugie - przetransportować ją, a po trzecie - zamontować w Tychach.

Na stadionie trwa również malowanie ścian promenady wokół pierwszego piętra. Proces rozpoczęcia montażu krzesełek rozpocznie się na początku kwietnia.

Więcej o:
Komentarze (1)
Na nowym stadionie w Tychach już wkrótce układanie murawy
Zaloguj się
  • totylkoja000

    Oceniono 4 razy 2

    przyda się na II ligę. Będzie jednym z najładniejszych w tej grupie.
    Hajto o to zadba, aby GKS pograł w II lidze

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX