Sport.pl

GKS Tychy. Czy Dariusz Dźwigała zrobi co w jego mocy, że spuścić zespół Tomasza Hajto?

GKS Tychy przegrywając z GKS-em Katowice postawił się w bardzo trudnej sytuacji. ŚLĄSK.SPORT.PL na Twitterze. Obserwujesz? >>
Tyszanie - mimo porażki (0:3) - obronili miejsce, które daje prawo do gry w barażu o utrzymanie w pierwszej lidze, ale jeżeli nie wygrają w ostatniej kolejce w Ząbkach, to spadną do drugiej ligi. Wyprzedzi ich Pogoń Siedlce, która w ostatnim meczu sezonu otrzyma trzy punkty walkowerem za nierozegrane spotkanie z Flotą Świnoujście.

- Został nam decydujący pojedynek na wyjeździe. Musimy wziąć się w garść i wyszarpać to zwycięstwo w Ząbkach. Tutaj już nie ma kalkulacji, liczą się tylko trzy punkty. Ja jako tyszanin po prostu nie wierzę w spadek, cały czas mam nadzieję, że na nowym stadionie w Tychach będziemy grali w pierwszej lidze - mówi Mateusz Grzybek, obrońca zespołu.

GKS nie wygrał w tym sezonie jeszcze żadnego wyjazdowego meczu. - Powodów do optymizmu przed ostatnim spotkaniem w Ząbkach jest coraz mniej, ale dopóki istnieje szansa będziemy walczyć o zwycięstwo i baraże. Mamy ostatni tydzień, aby zebrać się jako drużyna i jeszcze powalczyć - dodaje pomocnik Mateusz Mączyński.

Po meczu z GieKSą na stadionie w Jaworznie wskazywano na fakt, że trenerem Dolcanu jest Dariusz Dźwigała - były asystent Tomasza Hajto z czasów Jagielloni Białystok. Jedni twierdzi, że Dźwigała nie zrobi krzywdy drużynie Hajty, a inni przekonywali, że panowie się poróżnili i Dźwigała zrobi wszystko, żeby spuścić GKS z ligi.Więcej o:
Komentarze (2)
GKS Tychy. Czy Dariusz Dźwigała zrobi co w jego mocy, że spuścić zespół Tomasza Hajto?
Zaloguj się
  • sylwesterruch

    Oceniono 3 razy 1

    hmm to nawet nie widzialem ze Dziwgaa jest trenerem Dolcany.Mozna w takim razie śmiało stawiać 2 na Tychy,pozdrawiam serdecznie

  • penkin

    Oceniono 4 razy 0

    Pogoń Siedlce w 1 lidze.Dlocan zagra dla Pogoni.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX