GKS Tychy. Gwiazdy Bundesligi uświetnią otwarcie stadionu

18 lipca zostanie otwarty Stadion Miejski Tychy - jeden z najpiękniejszych obiektów sportowych na Śląsku. W Tychach rozpoczęło się już końcowe odliczanie.
Co dalej GKS-em Tychy? Podyskutuj na Facebooku >>

Najważniejszym punktem tego wydarzenia będzie towarzyski mecz GKS-u z FC Koeln. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15.30, ale impreza wystartuje godzinę wcześniej od przypomnienia historii wicemistrzów Polski z 1976 roku.

Zespół z Kolonii został wybrany na mecz otwarcia nieprzypadkowo. W 1976 roku, po sensacyjnym zdobyciu przez GKS wicemistrzostwa Polski, tyska drużyna zagrała w europejskich pucharach właśnie z niemiecką drużyną. Tyszanie wówczas nie dali rady naszpikowanej gwiazdami (Wolfgang Overath, Dieter Mueller, Heinz Flohe czy Harald Schumacher) drużynie, ale odpadli z honorem (0:2 na wyjeździe i 1:1 u siebie). Rewanż odbył się na Stadionie Śląskim, gdyż tyski obiekt nie nadawał się wtedy do organizacji meczu tej rangi.

Schumacher - wielka gwiazda niemieckiej piłki, zdobywca mistrzostwa Europy w 1980 roku oraz wicemistrz świata z 1982 i 1986 roku - już zapowiedział swój przyjazd na Śląsk.

- Nowy obiekt spełnia wszystkie wymogi UEFA oraz FIFA, a mecz z drużyną FC Koeln będzie nie tylko wspaniałym widowiskiem, ale też nawiązaniem do historii obu klubów. Zespół z Niemiec przyjedzie do Tychów w pełnym składzie - zapewnia prezydent Tychów Andrzej Dziuba.

Z trybun tyskiego stadionu mecz obejrzy 15 tysięcy widzów. Sprzedaż biletów rozpocznie się 22 czerwca w kasach stadionu oraz w internecie na stronie: www.bilety.gkstychy.info.

- Zainteresowanie przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Otrzymujemy wiele pytań o bilety niemal z całej Polski. Zależało nam na tym, by cena wejściówek nie była przeszkodą w obejrzeniu tego widowiska przez całe rodziny. Dlatego bilety będą stosunkowo tanie. Normalne kosztują od 10 do 25 zł, a za bilet dla dziecka rodzice zapłacą symboliczne 5 zł - dodaje Dziuba.

ŚLĄSK.SPORT.PL na Twitterze. Obserwuj już teraz >>

Czy Ruch Radzionków awansuje do III ligi?