GKS Tychy. Kamil Kiereś rozlicza się z minionym sezonem

Kamil Kiereś, nowy trener GKS-u Tychy, buduje zespół na drugą ligę. Na razie to jednak przede wszystkim rozliczanie się z minionym sezonem.
ŚLĄSK.SPORT.PL na Twitterze. Obserwujesz? >>

Kiereś przed tygodniem zastąpił na stanowisku szkoleniowca tyskiej drużyny Tomasza Hajto, który firmował spadek śląskiego zespołu do drugiej ligi. - Pierwszy tydzień był pracowity, a wiele działo się nie tylko na treningach, ale i wokół boiska. To bowiem czas, gdy toczą się rozmowy z zawodnikami. Zespół na pewno nie jest jeszcze monolitem - mówi szkoleniowiec, który ma obecnie w drużynie sporo młodzieży. - To około 80 procent naszej kadry. Teraz jest czas, żeby się im przyjrzeć. Ocenić, czy ich umiejętności wystarczają już na grę w drugiej lidze, czy wciąż muszą terminować - uczyć się, trenować. Kilku daje sygnały, że już teraz warto na nich postawić - mówi Kiereś, który zapowiada również transfery doświadczonych zawodników.

- W tym tygodniu nadal będziemy pracować po dwa razy dziennie. Zespół musi być mocny motorycznie. Jeżeli ten element szwankuje, to szwankuje również technika i taktyka - podkreśla.