GKS Tychy. Marian Piechaczek, kapitan drużyny z 1976 roku: Zabrakło walki

Drużyna GKS Tychy, wicemistrzów z 1976 roku, podczas spotkania w 2015 roku. Drugi od lewej w pierwszym rzędzie kapitan GKS-u Marian Piechaczek

Drużyna GKS Tychy, wicemistrzów z 1976 roku, podczas spotkania w 2015 roku. Drugi od lewej w pierwszym rzędzie kapitan GKS-u Marian Piechaczek (Tyska Galeria Sportu)

- Na swoim boisku, przy takim dopingu, nie można było grać tak zachowawczo - uważa Marian Piechaczek, kapitan tyskich wicemistrzów Polski z 1976 roku.
Pierwszy mecz GKS-u Tychy o punkty zakończył się przykrą niespodzianką. Gospodarze przegrali u siebie drugoligowe spotkanie z Wisłą Puławy 0:2.

Wśród ponad 5 tysięcy widzów na stadionie było kilku piłkarzy GKS-u Tychy, którzy w 1976 roku zdobyli sensacyjnie wicemistrzostwo Polski. Kapitan srebrnej drużyny Marian Piechaczek na mecz przyjechał z rodzinnego Radlina.

- W grze GKS-u zabrakło mi przede wszystkim walki. Drużyna grała zachowawczo. Rywale byli szybsi, a zawodnicy GKS-u najczęściej wycofywali piłkę do tyłu. Na swoim boisku, przy takim dopingu, tak nie można było grać. W obu połowach przeprowadziła właściwie po jednej dobrej akcji, to stanowczo za mało. Szkoda, bo nawet remis na początek ligi na nowym stadionie nie byłby złym wynikiem - ocenia Piechaczek i zapewnia, że przyjedzie na kolejny mecz do Tychów - z ROW-em Rybnik.

Jesteś kibicem z Tychów? Dołącz do nas na Fejsie! >>

Zobacz także
  • Rozwój Katowice. Historyczne zwycięstwo beniaminka
  • Radość piłkarzy GieKSy GKS Katowice - Wigry Suwałki 2:0. Zaczęli sezon na mocną czwórkę
  • Bielsko-Biała. Podbeskidzie - Cracovia 0:1. Krystian Nowak Pomocnik Podbeskidzia: Okazje są, brakuje skuteczności