GKS Tychy. Okazała wygrana wyznaczyła kolejny cel akcji krwiodawstwa

Kibice GKS Tychy znów przeleją krew, a klub wszystkim, którzy dołączą do akcji krwiodawstwa wręczy nieodpłatne zaproszenia na najbliższy mecz.
Facebook? » | A może Twitter? »


GKS Tychy, Stowarzyszenie Tyski-Fan oraz Kibice Razem wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa ponownie zachęcają do oddawania krwi. - Ostatnia akcja zakończyła się dużym sukcesem. Przez dwa dni w autobusie krew oddało 127 osób. Łącznie udało się zebrać prawie 50 litrów krwi - informuje Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach.

Akcja będzie kontynuowana przed spotkaniem z Błękitnymi Stargard Szczeciński. Dodatkowo każdy kto odwiedzi autobus do poboru krwi i postanowi ją oddać, dostanie nieodpłatne zaproszenie na sobotnie spotkanie, rozgrywane na Stadionie Miejskim Tychy, o godzinie 18.

- Kolejna akcja ma związek z naszym ostatnim zwycięstwem nad Rakowem Częstochowa. Wygraliśmy na wyjeździe 8:1, dlatego teraz w nawiązaniu do tego wyniku, chcemy przelać właśnie 81 litrów krwi- mówi Krzysztof Trzosek, rzecznik prasowy spółki Tyski Sport.

- Kibice GKS-u zawsze bardzo chętnie angażują się w tego typu akcje. Fani tyskiego klubu pokazują w ten sposób, że nie tylko potrafią dopingować nasz zespół, ale w razie potrzeby pomagają innym. Wielu z nich jest bowiem regularnymi krwiodawcami. Dodatkowo chcemy zachęcić inne osoby do oddawania krwi oraz podziękować tym, którzy regularnie to robią. Zaproszenie na mecz na pewno będzie miłym upominkiem - dodaje Trzosek.

Krew będzie można oddawać w następujących terminach:

13 kwietnia (środa): autobus z poborem krwi będzie stał przed Domem Handlowym "Azet"

15 kwietnia (piątek): autobus będzie stał przed Centrum Handlowym "Auchan"