Sport.pl

GKS Tychy. Wynalazca "korków" nowym sponsorem technicznym śląskiego klubu

GKS Tychy związał się z Hummelem. Na mocy umowy firma będzie dostarczała odzież oraz sprzęt piłkarzom, hokeistom i koszykarzom GKS Tychy.
- To marka znana i ceniona na całym świecie o bardzo bogatej ofercie. Potwierdzają to kluby, z jakimi na co dzień współpracuje. Nam zależało przede wszystkim na wysokiej jakości i wszechstronności, dlatego Hummel jest partnerem, który spełnia nasze oczekiwania. Ważne było również to, żeby zawodnicy wszystkich trzech sekcji byli tak samo ubrani. Podpisanie umowy jest kolejnym krokiem w stronę jeszcze większej profesjonalizacji klubu - mówi Grzegorz Bednarski, prezes spółki Tyski Sport.

Hummel na rynku pojawił się w 1923 roku. Firma przez ostatnie lata kojarzona była głównie z piłką ręczną. Dostarczała sprzęt m.in. reprezentacji Serbii czy Polski. Z jej oferty korzystają również drużyny futsalu, hokeja na trawie czy siatkówki. Ważną rolę marka pełni też w świecie futbolu. Na co dzień ubiera m.in. Koronę Kielce, DeportivoAlaves, Valladolid, Tenerife,Stade de Remis, 1 FC ST. Pauli, FC Utrecht czy drużyny narodowe Dani, Litwy, Afganistanu i Sierra Leone. Przez ostatnie lata firma angażowała się w wiele globalnych projektów. Wspieranie biednych i dotkniętych wojną krajów na stałe wpisało się w jej politykę. Co ciekawe, Hummel jako pierwszy na świecie wprowadził na rynek korki piłkarskie.

Więcej o: