Zagłębie Sosnowiec szykuje transferową niespodziankę [WYWIAD]

Kadra drugoligowego zespołu wciąż nie jest zamknięta. Sparing z BKS-em Stal Bielsko-Biała pokazał, że wzmocnień wymaga przede wszystkim atak.
Trzecioligowiec przez długie minuty był drużyną lepszą. Grą BKS-u kierował Łukasz Antczak, 37-letni wychowanek sosnowieckiego klubu. - Dla niego to jest mecz sezonu - żartował Marek Mandla, trener BKS-u.

Wojciech Todur: Tego spotkania raczej nie możecie zapisać po stronie udanych.

Robert Stanek, trener Zagłębia: Jestem zadowolony z tego, że rywal postawił nam aż tak trudne warunki. Bardzo chcieli z nami wygrać, a jednak im się nie udało. To cieszy.

Kadra zespołu jest już zamknięta?

Wszyscy zawodnicy, których mamy dziś do dyspozycji na pewno zostają z nami. Czy ktoś jeszcze dojdzie? Czas pokaże.

Moim zdaniem wzmocnień wymaga atak. Jest Rafał Jankowski, ale już Tomasz Szatan i Marcin Lachowski to jednak bardziej pomocnicy.

Dlatego powiedziałem "czas pokaże". Jeszcze na kogoś czekamy

Jesienią trenerzy Zagłębia często powtarzali, że drużynie brakuje jakości. Chociaż strzeliliście bramkę BKS-owi po rzucie wolnym, to jednak stałe fragmenty gry wciąż wykonujecie niedokładnie.

To prawda. Mamy pecha do treningów stałych fragmentów. Ostatnio, gdy miały się odbyć takie zajęcia zaczął padać śnieg, mocno wiało, no i trening trzeba było przełożyć. Dostrzegamy mankamenty, ale wiemy jak nad nimi pracować.

Kilku piłkarzy zagrało w środę na nowych pozycjach. Stoper Wołodymyr Ostrouszko na lewej obronie. Obrońca Sławomir Jarczyk na prawej pomocy.

Chcieliśmy ocenić jak sobie poradzą, ale to był już ostatni sparing, który poświęciliśmy na takie eksperymenty.

Ostrouszko zszedł z boiska przed czasem z kontuzją. To coś poważnego?

"Ostry" jest twardy. Ma na nodze krwiaka, ale pewnie do jutra mu przejdzie (śmiech).

Zagłębie Sosnowiec - BKS Stal Bielsko-Biała 1:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Wawrzyniak (62.),1:1 Rucki (81. sam.)

Zagłębie: Suchański (31. Wieczorek; 63. Gieracz) - Jarczyk (46. Domański), Białek (46. Karpowicz), Marek, Ostrouszko (52. Białek) - Sroka, Sierczyński (46. Cyganek), Lachowski (46. Matusiak), Wawrzyniak - Jankowski, Szatan (46. Gleń)

Podyskutuj o rozgrywkach w naszym regionie na Facebooku Śląsk - Sport.pl »