Zagłębie Sosnowiec lepsze od Tura. Utrzymanie jest blisko!

Zwycięstwo oznacza, że sosnowiczanie zagwarantowali sobie 14. miejsce w tabeli drugiej ligi.
Gospodarze dominowali od początku spotkania. Pierwszą bramkę udało im się jednak strzelić dopiero pod koniec pierwszej połowy. Autorem trafienia był lider Zagłębia Marcin Lachowski.

Gdy w drugiej połowie prowadzenie ekipy z Sosnowca podwyższył Rafał Jankowski, wydawało się, że jest po meczu. Chwilę później kontaktową bramkę zdobył jednak Cezary Książek i wynik znów stał się sprawą otwartą.

O wygranej Zagłębia przesądził strzał głową Wojciecha Białka. Z radości po zdobytym golu piłkarz z Sosnowca wykonał nawet fikołka.

Co oznacza 14. miejsce Zagłębia? Jeśli z pierwszej ligi spadnie Wisła Płock, a wielce prawdopodobne, że stanie się to już w niedzielę, to Zagłębie będzie spokojne o utrzymanie.

Zagłębie Sosnowiec 3 (1)

Tur Turek 1 (0)

Bramki: 1:0 Lachowski (37.), 2:0 Jankowski (55.), 2:1 Książek (60.), 3:1 Białek (84.)

Zagłębie: Suchański - Sroka, Białek, Jarczyk, Otrouszko - Ryndak (76. Szatan), Matusiak, Lachowski, cyganek (58. Gleń), Sierczyński - Jankowski (89. Misiuk).

Sędziował: Grzegorz Pożarowszczyk (Lublin).