Masz upierdliwego szefa? Żona przechodzi menopauzę? Idź na mecz Zagłębia Sosnowiec!

Poziom frustracji kibiców Zagłębia osiągnął niebezpieczne granice. Sosnowiczanie grają fatalnie. W dwóch ostatnich kolejkach oddali komplety punktów drugoligowym beniaminkom: Rozwojowi Katowice i Lechowi Rypin.
W czasie spotkania z drużyną z Brynowa sosnowieccy fani jeszcze wspierali swój zespół, ale gdy porażka stała się faktem, zaczęli obrażać, szydzić i wyzywać zawodników ze Stadionu Ludowego.

Ci przyznają po meczach, że sami się o to proszą, ale reakcje fanów były jednak zaskakujące Mirosław Smyła, trener Rozwoju mówił, że zachowanie kibiców Zagłębia pomogło jego drużynie.

Dziwili się też fani Rozwoju, którzy twierdzili, że miejscowi kibice zachowują się tak, jakby Zagłębie przegrało minimum pięć meczów z rzędu.

W sobotę Zagłębie grało z Lechem już w ciszy. Kibice wstali z miejsc dopiero w ostatnich minutach meczu. Wykrzyczeli wtedy m.in., że piłkarze to "szmaciarze". Trener Jerzy Wyrobek przyznał, że zachowanie fanów niebezpiecznie eskaluje. - Współczuję im, że muszą oglądać taką grę i kolejne porażki - mówił.

Na zachowanie fanów zwraca też uwagę internetowa strona zaglebie.sosnowiec.pl .

"Masz w pracy upierdliwego szefa? W domu żona przechodzi menopauzę? Przecież nie powiesz szefowi, że jest szmaciarzem. Żonie tym bardziej, bo nie będzie obiadu. Na szczęście jest w Sosnowcu miejsce, gdzie bez żadnych konsekwencji, za jedyne 10 złotych, odreagujesz wszystkie życiowe frustracje. Przyjdź na Stadion Ludowy, a za równowartość paczki papierosów, doświadczysz emocji, jakich nie przeżyłeś od czasów podstawówki, czyli radości z wyżycia się na specjalnie wyselekcjonowanej grupie ofiar losu" - ironizuje portal.

Portal, który przecież tworzą kibice pisze także - "Za pośrednictwem mediów wiadomości o "wspaniałej publiczności Stadionu Ludowego" docierają też do środowiska biznesowego. I do osób niekoniecznie życzliwych, jak pewien były trener, który znowu będzie miał o czym mówić po kolejnej porażce swojego aktualnego klubu. Poza tym odstrasza od chodzenia na mecze równie skutecznie, jak poziom gry piłkarzy. I sprawia, że Ludowy powoli staje się rezerwatem frustratów, masochistów i ludzi, którzy mają na tyle mało wyobraźni, że brakuje im pomysłu na spędzenie sobotniego popołudnia".

Porażki Zagłębia mogą zakończyć się zwolnieniem Wyrobka. Mecz z Lechem oglądał z trybun Zbigniew Smółka - niedoszły trener Ruchu Radzionków. "Sport" informuje, że nowym szkoleniowcem sosnowieckiego drugoligowca może też zostać Marek Mandla (ostatnio BKS Bielsko-Biała).