Wychowanek Ruchu Chorzów kapitanem Zagłębia Sosnowiec

To zaszczytne wyróżnienie przypadło Sławomirowi Jarczykowi. Decyzję podjął zespół.
Mirosław Kmieć, trener drugoligowca jest zadowolony z wyboru drużyny. - Postawili na dobrego piłkarza i mądrego człowieka. Oczywiście, że mogłem sam wskazać kapitana. Chciałem jednak tego uniknąć. Za takim wyborem zawsze cięgnie się opinia "to człowiek trenera" - uśmiecha się Kmieć. Leszek Baczyński, prezes Zagłębia żartuje, że o wyborze Jarczyka przesądził fakt, że był skuteczny w rozmowach dotyczących klubowych finansów.

33-letni obrońca jest wychowankiem Ruchu Chorzów. W Ekstraklasie reprezentował również Górnika Zabrze i Polonię Warszawa. W Sosnowcu gra od dwóch lat. W przeszłości w barwach Zagłębia grali już zawodnicy z Chorzowa, którzy odcisnęli wielkie piętno na historii drużyny ze Stadionu Ludowego. Największym z nich był oczywiście Roman Bazan, zmarły w ubiegłym roku rekordzista Zagłębia w liczbie ligowych spotkań (304).

- Zagłębie będzie wiosną drużyną z charakterem. Mamy trenera, który nie wie co to minimalizm. Jesienią często zdarzało się, że już po stracie jednej bramki nie potrafiliśmy odwrócić losów meczu. To była nasza wielka bolączka. Zawodziła skuteczność. Robiliśmy z bramkarzy rywala bohaterów. To nie ma prawa się powtórzyć. Musimy pamiętać, o tym, że w tej lidze najczęściej wygrywa ten, który strzela pierwszego gola. Zimą pracowaliśmy nad tym, żeby poprawić grę obronną. W Zagłębiu za defensywę ma teraz odpowiadać cały zespół - podkreśla piłkarz.