Co z nowym stadionem Zagłębia Sosnowiec?

Stadion Ludowy w Sosnowcu służy piłkarzom i kibicom już od 57 lat. Stawiamy, że bez problemu doczeka setki!
Informowaliśmy, że grą na Stadionie Ludowym - w przypadku awansu do Ekstraklasy - była zainteresowana Termalica Bruk-Bet Nieciecza.

Apelowaliśmy jednocześnie, by władze Sosnowca nie wzięły tego faktu za sukces i tym samym zaniechały budowy nowego obiektu Zagłębia. 

- Na razie w tej sprawie zupełna cisza. Za mojej kadencji padło wiele słów na ten temat. Projekt nigdy jednak nie wyszedł poza sferę planowania - podkreśla Leszek Baczyński, prezes Zagłębia i szef Stadionu Ludowego.

Baczyński mówi także, że w planach nie ma też kolejnych remontów, czy przebudowy obiektu przy Kresowej. - Tak naprawdę nie ma co zmieniać. Stadion wciąż spełnia wymogi Ekstraklasy, więc trudno, żeby nie można było organizować na nim meczów drugiej ligi. Pewnie po sezonie znajdzie się jakiś murek oporowy, który trzeba będzie wzmocnić, ale to tyle na temat ewentualnych prac budowlanych na Ludowym - dodaje.

Prezes Zagłębia oczywiście marzy o nowym obiekcie, ale też przypomina. - W mieście nie ma pieniędzy na tak kosztowną inwestycję. Jednocześnie zgadzam się z tezą, że łatwiej zbudować stadion, niż zespół. My na razie skupiliśmy się na trudniejszej części tego zadania. Zagłębie było jak zapuszczony dom. Porządki zaczął świętej pamięci Jurek Wyrobek, a jego pracę kontynuuje Mirek Kmieć. Cieszę się, że trafiłem z wyborem trenera. Mirek fantastycznie trafił do tych chłopaków. Oby tak dalej - chwali Baczyński.