Legia o współpracy z Zagłębiem. "Nie przejmujemy. Przyjacielska współpraca"

Legia Warszawa wydała oświadczenie dotyczące współpracy z Zagłębiem Sosnowiec.
"Zarząd Legii Warszawa S.A. ("Legia") informuje, iż pojawiające się doniesienia medialne dotyczące planowanego przejęcia przez Legię klubu piłkarskiego Zagłębie Sosnowiec prowadzonego przez Zagłębie S.A. ("Zagłębie") są niezgodne z prawdą. Legia oraz gmina Sosnowiec, będąca większościowym akcjonariuszem Zagłębie S.A., prowadzą rozmowy dotyczące możliwej współpracy partnerskiej pomiędzy Legią i Zagłębiem. Podstawowymi założeniami współpracy są działania promocyjne i biznesowe, wymiana zawodników i trenerów, a także przekazanie przez Legię Zagłębiu wiedzy dotyczącej metodologii szkolenia i prowadzenia profesjonalnej akademii piłkarskiej szkolącej dzieci i młodzież. Planowana współpraca Legii z Zagłębiem wpisuje się w tradycję przyjacielskich stosunków klubów i kibiców obu drużyn.

Podkreślamy, iż zakres planowanej współpracy nie obejmuje jakiejkolwiek formy przejęcia lub finansowego zaangażowania Legii w Zagłębie, a także zastąpienia lub zamiany nazwy i symboli Zagłębia.

Szczegóły dotyczące zasad współpracy Legii i Zagłębia zostaną ogłoszone na konferencji prasowej, która będzie miała miejsce w poniedziałek, 17 czerwca br., w Sosnowcu" - informuje klub.

Przypomnijmy, że w naszym tekście "Legia Warszawa przejmuje Zagłębie Sosnowiec! Nowym prezesem drugoligowca zostanie dziennikarz" informowaliśmy, że " (...) formalnie właścicielem Zagłębia na razie pozostanie gmina. Klub mają jednak napędzać pieniądze i piłkarze, za którymi będzie już stała Legia. Czy będą to sponsorzy warszawskiego klubu? Tego na razie nie wiadomo. Nieoficjalnie mówi się, że w finansowanie Zagłębia zaangażuje się jeden z banków."

Z naszych informacji wynika, że Legia ma podjąć działania, których celem będzie znalezienie podmiotów gotowych do inwestycji w Zagłębie, a w konsekwencji przejęcia klubu od gminy. Legia będzie też decydowała o sposobie szkolenia na Stadionie Ludowym, wskaże trenera koordynatora grup młodzieżowych. Osoba, która zna kulis projektu przekonuje nas, że Legia ma też prawo dokonać weryfikacji szkoleniowców dzieci i młodzieży już w Zagłębiu zatrudnionych. Może również wskazać osoby, które wzmocnią zarząd klubu.