Były gracz Legii Warszawa stanie na czele piłkarskiej Akademii Zagłębia Sosnowiec

Jarosław Wojciechowski, w latach 90. ligowiec w barwach Legii Warszawa, pokieruje nową Akademią Zagłębia Sosnowiec.
Zagłębie i Legia zapowiadają ścisłą współpracę. Projekt będzie dotyczył pierwszej drużyny ze Stadionu Ludowego (w Zagłębiu mają grać piłkarze Legii), ale jego nadrzędnym celem jest szkolenie dzieci i młodzieży.

Nowa akademia Zagłębia ma być budowana o wzorce i standardy Legii. Stołeczny klub jest w tej materii dużo bardziej skuteczny. W ostatnich latach 44 zawodników, którzy trenowali w akademii i Młodej Ekstraklasie Legii, zdążyło zadebiutować w ekstraklasie, ligach zagranicznych oraz w I i II lidze polskiej.

Nad całością szkolenia w Sosnowcu ma czuwać trener koordynator wytypowany przez Legię.

- Decyzja już zapadła, chociaż stosowne dokumenty nie zostały jeszcze podpisane. Dyrektorem akademii będzie Jarosław Wojciechowski - przesądza Marcin Jaroszewski, prezes Zagłębia.

44-letni Wojciechowski to trener Akademii Piłkarskiej stołecznego klubu. To wychowanek i były piłkarz Legii w barwach której rozegrał w latach 90. trzynaście spotkań w lidze. - Nowy dyrektor będzie przebywał w Sosnowcu na stałe. Innych zmian kadrowych na razie nie planujemy - dodaje Jaroszewski.

Najważniejszym zadaniem przyszłego dyrektora będzie na początek organizacja wrześniowego naboru do sosnowieckiej akademii. - To będzie duże, mocno nagłośnione wydarzenie. Planujemy, że wezmą w nim udział zawodnicy z pierwszej drużyny Legii - mówi prezes Zagłębia.

Akademia ma przyciągać młodych piłkarzy z całego regionu, a to oznacza, że musi dysponować internatem. Pojawił się pomysł, by bursę umiejscowić w Milowicach. Stałoby się to możliwe, gdy Sosnowiec opuściły siatkarki Szkoły Mistrzostwa Sportowego, które miały się przenieść do Spały. Polski Związek Piłki Siatkowej jednak zdementował tę informacje. - I bardzo dobrze. To prestiżowa placówka. Miejsce, gdzie wychowało się wiele znakomitych zawodniczek. To byłaby smutna informacja, gdyby SMS musiał opuścić Sosnowiec. Wytypowaliśmy inne lokalizacje, ale na razie jeszcze za wcześnie na konkrety - podkreśla Jaroszewski.