Zagłębie Sosnowiec sprawdzi piłkarzy Legii Warszawa w sparingu z Ruchem Chorzów

Zagłębie Sosnowiec buduje skład na nowy sezon. W czwartek umowy przedłużyło trzech kluczowych graczy drugoligowca.
Nowe kontrakty podpisali Adrian Marek, Łukasz Grube i Łukasz Matusiak. Kadrę pierwszej drużyny wzmocnił również utalentowany wychowanek, 18-letni pomocnik Filip Kazimierczyk.

Z drużyną żegnają się natomiast Adrian Pajączkowski, który będzie kontynuował karierę w Ruchu Zdzieszowice oraz Maciej Rozmus, który jest obecnie testowany przez Widzew.

W piątek sosnowiczanie rozegrają pierwszy w letnich sparingów. W Rybniku Boguszowicach Zagłębie zmierzy się z Ruchem Chorzów. Początek meczu o godzinie 17.

Szansę gry dostanie kilku testowanych piłkarzy. O miejsce w drużynie walczą młodzi piłkarze Legii Warszawa: Jan Grzesik, Bartosz Widejko, Bartłomiej Czarnecki i Paweł Wolski.

20-letni Wolski to młodszy brat Rafała Wolskiego, który z Legii trafił do AC Fiorentina.

- Nasz sztab szkoleniowy może ocenić przydatność tych zawodników pod kątem pierwszego zespołu. Kolejni kandydaci Legii Warszawa zostaną przedstawieni naszym trenerom po zakończeniu Generali Deyna Cup 2013. Po tym turnieju sztab szkoleniowy Legii dokona kolejnej selekcji przed sezonem 2013/14 - mówi Marcin Jaroszewski, prezes klubu ze Stadionu Ludowego.

Z Zagłębiem trenuje również były bramkarz Wisły Płock Mateusz Struski, który w naszym regionie jest znany z gry w GKS-ie Tychy i Ruchu Chorzów.