Czy nowy autobus Zagłębia Sosnowiec zapuści się też na Śląsk? [ZDJĘCIA]

Zagłębie Sosnowiec ma swój własny miejski autobus, którym zachęca kibiców do odwiedzania Stadionu Ludowego.
Efektownie oznakowany pojazd wyruszył w poniedziałek na zagłębiowskie drogi. To efekt współpracy klubu, gminy oraz Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Sosnowcu.

PKM Sosnowiec udostępnił jeden z autobusów jeżdżących po Zagłębiu Dąbrowskim, który ozdobiono m.in. w klubowe barwy.

- Autobus jest jedną z wielu planowanych akcji promocyjnych. Po ofertach tanich biletów i karnetów, to kolejny ukłon w stronę kibiców i nasza prośba, by coraz liczniej nas odwiedzali, bo właściwie wszystko, co robimy jest skierowane do naszych sympatyków - mówi Marcin Jaroszewski, prezes Zagłębia Sosnowiec.

Kazimierz Górski, prezydent Sosnowca, zapowiada, że autobus będzie kursował nie tylko po sosnowieckich trasach. Stawiamy jednak, że na Śląsk raczej się nie zapuści...

- Piłkarskie Zagłębie to marka, jeden z najważniejszych symboli Sosnowca. Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że miejsce tego klubu na pewno nie jest w drugiej lidze, ale w ekstraklasie. Gmina, która jest prawie 90 procentowym udziałowcem klubu, ma nadzieję, że niebawem Zagłębie wróci na należne mu miejsce. Pierwszym krokiem ma być awans do pierwszej ligi. Wszyscy liczymy, że uda się go wywalczyć w rozpoczętych rozgrywkach. Autobus ma przypominać kibicom o klubie i zachęcać do odwiedzania Stadionu Ludowego. To doskonałe narzędzie promocyjne - uważa Górski.