Złowieszcza liczba Zagłębia Sosnowiec. Już raz źle się to skończyło

Zagłębie Sosnowiec zremisowało już siedem drugoligowych meczów z rzędu. Ostatni raz zespół ze Stadionu Ludowego miał taką serię w sezonie 1991/92.
KS Polkowice, Chrobry Głogów, Rozwój Katowice, Ruch Zdzieszowice, Calisia Kalisz, Bytovia Bytów, Gryf Wejherowo - to drużyny, które - jedna po drugiej - dzieliły się w tym sezonie punktami z Zagłębiem.

Taka seria remisów to rzadkość. W poszukiwaniu równie długiej trzeba cofnąć się aż do sezonu 1991/92.

Rywalizujące wtedy w pierwszej lidze (dziś to Ekstraklasa) Zagłębie zremisowało kolejno z: Górnikiem Zabrze, Igloopolem Dębica, Stalą Mielec, GKS-em Katowice, Motorem Lublin, ŁKS-em Łódź oraz Hutnikiem Kraków. Seria przed lat nie zwiastowała nic dobrego. Zakończyła ją porażka z Olimpią Poznań (2:3), a na koniec sezonu Zagłębie spadło o klasę niżej.

Czy podobny scenariusz jest możliwy i teraz? Zagłębie gra w najbliższej kolejce z Polonią Bytom. To dla sosnowiczan jeden z najtrudniejszych wyjazdów w sezonie. O punkty będzie niezwykle trudno. Do spadku do trzeciej ligi oczywiście jeszcze daleko, ale gdy przypomni się, że w wyniku reorganizacji rozgrywek drugą ligę opuści połowa zespołów, to taki scenariusz już nie jest aż tak odległy.

Dziś Zagłębie jest pod kreską...