Zagłębie Sosnowiec miało piłkarza, który w meczach z Polonią Bytom był jak zwycięski talizman

Polonia Bytom czy Zagłębie Sosnowiec? Dwie uznane w naszym regionie piłkarskie firmy zmierzą się w sobotę o drugoligowe punkty.
Obie drużyny spisują się na razie poniżej oczekiwań. Zagłębie po siedmiu remisach z rzędu znalazło się w strefie spadkowej. Polonia radzi sobie ciut lepiej, ale nie na tyle dobrze, żeby pracę zachował Jacek Trzeciak. Klubową ikonę zastąpił na trenerskiej ławce Artur Skowronek. Dla 31-letniego szkoleniowca mecz z Zagłębiem będzie drugoligowym debiutem. - Piłkarze zagrają o zwycięstwo dla Jacka Trzeciaka - podkreśla Skowronek.

Największym problemem Zagłębia jest marna skuteczność. Sosnowiczanie zdobyli w jedenastu meczach ledwie osiem bramek. Serwis zaglebie.sosnowiec.pl przypomina, że jeszcze nie tak dawno w kadrze Zagłębia był zawodnik, który był prawdziwym katem Polonii.

To Dawid Skrzypek, wychowanek Zagłębia, który gra obecnie w IV-ligowym Górniku Piaski. Skrzypek w czterech kolejnych meczach strzelał bramki w Bytomiu i z wszystkich tych spotkań Zagłębie wracało do Sosnowca bogatsze o komplet punktów.

Gdy Skrzypek strzelał gole, Zagłębie wygrywało na Olimpijskiej. Gdy nie strzelał - Zagłębie przegrywało.

2000/2001 Polonia - Zagłębie 1:2 (gole: Robert Rosiński i Dawid Skrzypek)

2002/2003 Polonia - Zagłębie 0:2 (gole: Dawid Skrzypek i Tomasz Twardawa)

2003/2004 Polonia - Zagłębie 1:2 (gole: Tomasz Stolpa i Dawid Skrzypek)

2005/2006 Polonia - Zagłębie 0:3 (gole: Dawid Skrzypek, Janusz Wolański i Hadis Zubanović)

W sezonach 2006/2007 i 2007/2008 Dawid Skrzypek nie trafił do siatki i Zagłębie przegrywało w Bytomiu po 0:1.

Początek sobotniego meczu w Bytomiu o godzinie 15.