Tajemniczy Pierluigi Calina. To od niego zależy z kim zagra Zagłębie Sosnowiec

Zagłębie Sosnowiec liczy, że wiosną skutecznie włączy się do walki o awans do pierwszej ligi. Zespół rozpoczyna przygotowania do rundy rewanżowej 7 stycznia.
Dzięki dobrej końcówce rundy jesiennej sosnowiczanie tracą do miejsca premiowanego awansem ledwie sześć punktów. Prezes Marcin Jaroszewski wierzy, że ten dystans można spokojnie nadrobić i zapowiada transfery dwóch, trzech solidnych graczy, których nie trzeba będzie testować. Zespół mają też wzmocnić kojeni zawodnicy Legii Warszawa, która blisko współpracuje z Zagłębiem.

Wiadomo już, że w Sosnowcu nie będą dalej grać Adrian Marek, Wołodymyr Ostrouszko, Łukasz Cymański i Bartłomiej Czarnecki. Wypożyczeni zostaną Filip Kazimierczyk i Jakub Malara. Nowego klubu prawdopodobnie będzie też musiał sobie szukać wracający do gry po kontuzji Wojciech Białek.

Sosnowiczanie rozpoczną zimowe granie już w najbliższą sobotę meczem z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Zagłębie zagra jeszcze z dwoma reprezentantami Ekstraklasy: Górnikiem Zabrze i Wisłą Kraków, a także z trzema drużynami z pierwszej ligi: Okocimski KS Brzesko, Energetyk ROW Rybnik, GKS Bełchatów.

Internetowa strona Zagłębia informuje, że o dobór zimowych rywali zabiega "Pierluigi Calina", czyli Piotr Caliński. "Kierownik drużyny zawsze zadba o to, by w przerwach między rundami nasi piłkarze nie nudzili się i rywalizowali z wymagającymi przeciwnikami".

Kulisy sportowych wydarzeń na Śląsku. Dołącz do nas na Facebooku >>

Na co czekasz bardziej w 2014 roku?