Zaskakujące testy na Stadionie Ludowym. Zagrał nawet Słowak z... Wietnamu

Zagłębie Sosnowiec i Podbeskidzie Bielsko-Biała zainaugurowały zimowe granie w naszym regionie.
Kulisy sportowych wydarzeń na Śląsku. Dołącz do nas na Facebooku >>

Czy to był na pewno zimowy sparing? Na Stadionie Ludowym wiosna w pełni. Zielona trawa, słońce przygrzewało... Obie drużyny przystąpiły do sparingu po pięciu dniach pracy. W obu nie brakuje też testowanych graczy. Podbeskidzie niezmiennie, od wielu długich miesięcy, szuka napastnika. Tym razem o kontrakt walczy Vladimir Misansky. 28-letni Czech grał ostatnio w drugoligowym klubie z Karviny. Czy jego umiejętności wystarczą na naszą ekstraklasę? Na Zagłębie wystarczyły. Już w pierwszych minutach sparingu Czech na dużym luzie ograł Sławomira Jarczyka, stopera drużyny z Sosnowca, a potem spokojnie przymierzył do siatki.

- Wyszło tak, jak zaplanowałem, ale nie ma co się emocjonować. To tylko sparing z zespołem z drugiej ligi. Jestem w Podbeskidziu od kilku dni i wiem, że chciałbym zostać na dłużej. Nie ma porównania między polską ekstraklasą a czeską drugą ligą. To na pewno byłby dla mnie duży krok w przód - mówił Czech, którego wiąże z Karviną jeszcze półroczny kontrakt.

Szansę gry w drużynie "Górali" dostali również Konrad Kaczmarek, 23-letni pomocnik, który grał ostatnio w drugoligowym KS Polkowice (zespół został wycofany z rozgrywek), oraz Konrad Kareta, 19-letni obrońca drugiej drużyny Podbeskidzia.

Zagłębie też testowało, ale bardziej dyskretnie. W sosnowieckim klubie zapadła decyzja, żeby nie ujawniać nazwisk piłkarzy bez kontraktów. A tych pojawiło się na boisku czterech. Wśród nich Mateusz Bodzioch. 24-letni obrońca, były zawodnik m.in. Piasta Gliwice i Korony Kielce, stracił rundę jesienną z powodu poważnej kontuzji kolana. Teraz walczy o angaż w drugiej lidze. W pierwszej połowie zagrał też Emil Le Giang. 23-letni napastnik ze Słowacji, który ma pochodzenie... wietnamskie.

W sparingu pokazali się również Krzysztof Kaliciak - 28-letni napastnik znany w naszym regionie z gry w GKS-ie Katowice, reprezentował ostatnio pierwszoligowego Kolejarza Stróże, oraz Michal Farkas, 26-letni Słowak, który grał jesienią w Ruchu Radzionków.

Zagłębie Sosnowiec - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1 (1:1)

Bramki: 0:1 Misinsky (5.), 1:1 Sadowski (29.), 2:1 Szatan (51.)

Zagłębie: Wieczorek (70. Struski) - Sierczyński, Jarczyk, Kursa, Cymański - Malara, Grzesik, Cyganek, Sadowski, Jankowski - Le Giang oraz Grudniewski, Ninkovic, Tylec, Matusiak, Grube, Domański, Szatan, Bodzioch, Farkas, Kaliciak

Podbeskidzie: Zajac (46. Rybansky) - Sokołowski (46. Górkiewicz), Kareta (46. Pietrasiak), Konieczny (46. Telichowski), Adu Kwame (46. Kupczak) - Kaczmarek (46. Chmiel), Iwański (46. Kołodziej), Deja (46. Malinowski), Stąporski (46. Pawela), Bartlewski (46. Chrapek), Misinsky (46. Nwagou)

ŚLĄSK.SPORT.PL na Twitterze. Obserwujesz? >>

Na co czekasz bardziej w 2014 roku?