Nie wszyscy kibice wejdą na stadion podczas najbliższego meczu Zagłębia Sosnowiec

Zagłębie Sosnowiec w najbliższej kolejce ligowej pobije tegoroczny rekord frekwencji. W klubie liczą, że sobotni mecz z Polonią Bytom obejrzy pięć tysięcy fanów! 
Zagłębie wciąż liczy się w walce o awans do pierwszej ligi, a to napędza zainteresowanie fanów. - Kibice wyrobili pięć tysięcy kart kibica i na mniej więcej taką frekwencję liczymy podczas sobotniego meczu - mówi Maciej Wasik z biura prasowego klubu. Dotąd sprzedało się już 1400 wejściówek. - Jeżeli bilety będą rozchodziły się w takim tempie, to wiele wskazuje na to, że w dniu meczu kasy będą zamknięte. Może być tak, że część spóźnialskich na obiekt nie wejdzie - ostrzega działacz.

Ostatni raz Stadion Ludowy okazał się za mały, gdy na mecz Pucharu Polski przyjechała do Sosnowca Wisła Kraków. - Wtedy do kas trafiła garstka wejściówek, które rozeszły się w kwadrans - przypomina Wasik.

Już wkrótce nie trzeba będzie fatygować się do klubu, żeby kupić bilet na Zagłębie. - Klub jest już gotowy do uruchomienia sprzedaży biletów przez internet. Właściwie czekamy tylko na sygnał firmy, która będzie obsługiwała tę usługę. Liczymy, że stanie się to jeszcze w tym sezonie - mówi pracownik Zagłębia.

A końcówka sezonu zapowiada się frapująco. W ostatniej kolejce punkty potraciły Chrobry Głogów (remis 1:1 z Jarotą Jarocin) i Bytovia Bytów (0:3 z Rozwojem Katowice), które rywalizują z Zagłębiem o awans. Sosnowiczanie tracą do zespołu z Bytowa tylko dwa punkty, a ten w najbliższej kolejce zagra właśnie z Chrobrym. - Delegacja naszego klubu była na meczu w Katowicach  i trzymała kciuki za Rozwój. My jednak przede wszystkim musimy koncentrować się na sobie. Jeżeli nie będziemy wygrywać, to inne wyniki i tak nam nie pomogą - zaznacza Wasik.

Gorące newsy i złośliwe komentarze. Dołącz do nas na Facebooku >>