Kolejne rozczarowanie Zagłębia Sosnowiec. "Zasługujemy na coś więcej"

Zagłębie Sosnowiec spędzi kolejny, siódmy już sezon w drugiej lidze.
ŚLĄSK.SPORT.PL w mocno nieoficjalnej wersji. Dołącz do nas na Facebooku >>

Zespół ze Stadionu Ludowego znalazł się w drugiej lidze po sezonie 2007/08, który rozegrał w Ekstraklasie. Sosnowiczanie spadli wtedy do ligi pierwszej, a za udział w aferze korupcyjnej zostanie zdegradowani dodatkowo o klasę niżej.

Od tamtego czasu Zagłębie nie potrafi się wygramolić z zaściankowych rozgrywek. W zakończonym w niedzielę sezonie było blisko, ale na finiszu sosnowiczanie okazali się jednak za słabi na Chrobrego Głogów i Bytovię Bytów.

- Zdobyliśmy 59 punktów, plasujemy się na trzecim miejscu, które daje... tylko utrzymanie. Mieliśmy swoje marzenia, których nie udało nam się zrealizować, ale mimo wszystko dziękuję swojemu zespołowi, który wykonał solidną pracę przez siedem miesięcy. Ten zespół zasługuje na coś więcej niż druga liga. I nie mówię tego z jakąś pewnością siebie, której niestety zabrakło nam w pewnym momencie rozgrywek, żeby dogonić Bytovię Bytów i awansować do pierwszej ligi. Wyciągając wnioski z tego okresu czasu chcemy dalej się rozwijać, być lepszą drużyną, grać dla kibiców - mówi trener Mirosław Smyła.

ŚLĄSK.SPORT.PL na Twitterze. Obserwujesz? >>