Sport.pl

Artur Boruc został ambasadorem Zagłębia Sosnowiec [ZDJĘCIA]

Bramkarz reprezentacji Polski Artur Boruc został twarzą Akademii Piłkarskiej Zagłębia Sosnowiec 
Klub z Sosnowca od roku szkoli młodzież zgodnie z pomysłami i wytycznymi Legii Warszawa. To efekt ścisłej współpracy obu klubów. Akademia Piłkarska Zagłębia rośnie w siłę, a teraz trenerzy zyskali kolejny atut, żeby przyciągnąć na treningi młodych ludzi z Sosnowca i okolic.

Ambasadorem zagłębiowskiej akademii został bowiem Artur Boruc. Skąd taki wybór?

- Artur to znany i lubiany w naszym regionie piłkarz. Gdy kadra grała w okolicach Śląska i reprezentanci Polski szukali miejsc na wypoczynek w prywatnym gronie, to Artur nie jechał - jak większość - do Katowic, tylko właśnie do Sosnowca, gdzie ma wielu znajomych. Artur jest człowiekiem, który znakomicie łączy Legię i Zagłębie. Wybraliśmy na ambasadora bramkarza i to także nie jest przypadek. W naszym klubie szkolenie piłkarzy na tej pozycji stoi na bardzo wysokim poziomie. Wystarczy spojrzeć na pracę Roberta Stanka, trenera bramkarzy w pierwszej drużynie. Właściwie co rok, co pół roku, jego podopieczni trafiają do lepszych klubów - mówi Marcin Jaroszewski, prezes Zagłębia.

Boruc i Jaroszewski podpisali we wtorek list intencyjny. - Szczegóły współpracy będą dopracowywane na bieżąco. Artur Boruc na pewno będzie nas odwiedzał kilka razy w roku. Nie będzie o to łatwo, bo przecież gra w piłkę za granicą - przypomina prezes.

Zawodnikowi angielskiego Southampton bardzo spodobała się inicjatywa współpracy z Zagłębiem. - Widziałem bazę treningową Zagłębia i jestem pod wrażeniem. Zobaczymy, jak to będzie kwitło. Fajny, szczytny cel. Cieszę się, że mogę być częścią tego projektu - mówi.

Bramkarz reprezentacji Polski zdradził, że gdy zaczynał grać w piłkę, to do pracy wcale nie inspirował go znany bramkarz. - Pamiętam z młodzieńczych lat, że nie lubiłem stać na bramce. Wtedy wzorem był dla mnie Czarek Kucharski - napastnik Legii, który ponadto pochodził z bliskiego mi Łukowa. Na pierwszy trening zaprowadził mnie już brat - wspominał.

W Akademii Zagłębia Sosnowiec trenuje obecnie około 400 dzieci. - Chętnych przyjmujemy cały czas. Trwają właśnie "otwarte dni". Zaczęły się w poniedziałek i potrwają przez dwa tygodnie. Zapraszamy każdego, kto potrafi grać w piłkę i chcę sprawdzić swoje umiejętności w Zagłębiu. Szukamy utalentowanych chłopców w każdym roczniku - zaznacza Michał Szaryński, dyrektor Akademii.

Ćwierkamy dla was o sporcie na Śląsku >>

Więcej o: