Rozwój Katowice liderem II ligi. Remis Zagłębia Sosnowiec

Katowiczanie na własnym boisku rozbili Limanovię. Punkt w Kluczborku zdobyła drużyna ze Stadionu Ludowego.
Gorące newsy i złośliwe komentarze. Dołącz do nas na Facebooku >>

Początek spotkania na boisku w Katowicach-Brynowie niespodziewanie należał do zajmujących przedostatnie miejsce w tabeli gości, których prowadzi doskonale znany w naszym regionie trener Ryszard Wieczorek. Z czasem jednak do głosu doszli gospodarze, którzy objęli prowadzenie po golu... limanowskiego bramkarza. Piłka dwa razy odbijała się od słupka, w końcu trafiła w Mariusza Różalskiego i znalazła się w siatce.

Na początku drugiej połowy wynik podwyższył najpierw Tomasz Wróbel, a chwilę potem Przemysław Szkatuła. Wkrótce potem po kontrze Mateusz Mazurek dobił rywali zdobywając czwartą bramkę dla katowiczan. Honorowe trafienie dla gości zaliczył były zawodnik Odry Wodzisław, 35-letni Marcin Chmiest.

W Katowicach radość, natomiast po drugiej stronie Brynicy znowu rozczarowanie. - Podopieczni Mirosława Smyły w kolejnym meczu pokazali, że są w słabej dyspozycji. Bywały w tym sezonie mecze, w których mieliśmy prawo być zadowoleni z postawy naszych piłkarzy, ale ostatnio coraz częściej są powody do zaniepokojenia. Drużyna, która ma w planach walkę o awans, nie powinna tak łatwo tracić punktów - podsumowuje postawę sosnowieckiej drużyny w Kluczborku nieoficjalny serwis Zagłębia.

Rozwój Katowice - Limanovia Limanowa 4:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Różalski (35. samobójcza), 2:0 Wróbel (53.), 3:0 Szkatuła (57.), 4:0 Mazurek (69.), 4:1 Chmiest (71.)

Rozwój: Soliński Ż - Kapias, Szymiński, Gałecki, Winiarczyk - Szkatuła (85. Nowotnik), Bella (74. Świerczyński), Gacki, Tkocz (65. Wawrzyniak), Żak (19. Mazurek) - Wróbel Ż.

MKS Kluczbork - Zagłębie Sosnowiec 0:0

Zagłębie: Fabisiak - Farkas, Jarczyk, Markowski, Kursa (46. Sierczyński) - Ryndak, Matusiak, Dudek Ż, Mizgała (71. Szatan), Wrzesień (74. Tumicz) - Arak (74. Tylec).

ŚLĄSK.SPORT.PL na Twitterze. Obserwuj już teraz >>