Zagłębie Sosnowiec wymęczyło zwycięstwo, choć rywal grał w dziesiątkę

W meczu drugiej ligi Zagłębie Sosnowiec pokonało u siebie Znicz Pruszków 3:2
Ćwierkamy dla was o sporcie na Śląsku >>

Zapowiadało się na łatwy sukces gospodarzy, może nawet na strzelecki rekord. Czwartkowe spotkanie miało zaskakujący przebieg. Goście już w 4. minucie zmarnowali rzut karny - Wojciech Fabisiak obronił uderzenie Arkadiusza Jędrycha - a potem szybko stracili trzy bramki. Po pół godzinie gry Zagłębie prowadziło już 3:0, a kilka minut później Andrzej Niewulis ze Znicza za drugą żółtą kartkę musiał opuścić boisko. Nic z tych rzeczy. Gospodarze więcej goli już nie zdobyli, za to rywale aż dwa. Sosnowiczanie dowieźli jednak zwycięstwo do końcowego gwizdka.

Zagłębie Sosnowiec - Znicz Pruszków 3:2 (3:0)

Bramki: 1:0 Tylec (9.), 2:0 Szatan (26.), 3:0 Piotr Giel (31.), 3:1 Pielak (63.), 3:2 Muszyński (87).