Sport.pl

Zagłębie Sosnowiec znalazło sposób na Legię Warszawa

Zagłębie Sosnowiec od ponad roku szkoli młodzież zgodnie z wytycznymi Legii Warszawa. Na Stadionie Ludowym widać już pierwsze efekty współpracy ze stołecznym klubem.
Kulisy sportowych wydarzeń na Śląsku. Dołącz do nas na Facebooku >>

Młodzi piłkarze Zagłębia rozegrali trzy mecze kontrolne z rówieśnikami z Legii. Dwa razy górą byli warszawiacy, ale raz lepsi okazali się piłkarze ze Stadionu Ludowego.

Na pierwszy ogień poszła drużyna Zagłębia z rocznika 1999, która zmierzyła się z Legią Warszawa 2000 na głównej murawie Stadionu Ludowego. Młodzi zagłębiacy długo grali ambitnie, jednak niedokładnie - w szczególności pod bramką rywala, gdzie miejscowym zdecydowanie brakowało zimnej krwi. Natomiast warszawiacy zamienili rzut wolny na bramkę i na przerwę Legia schodziła przy prowadzeniu 1:0. Po zmianie stron mecz się otworzył, jednak taki przebieg spotkania zdecydowanie lepiej pasował legionistom, którzy wypunktowali podopiecznych trenerów Łukasza Nadolnego i Bartosza Kubisy.

Zagłębie Sosnowiec 99 - Legia Warszawa 2000 2:5 (0:1)

Bramki dla Legii: Wełniak, Sinior, Szulc, Dziuba (2).

Bramki dla Zagłębia: Majewski, Jacuniak .

Zagłębie: Adamus, Słowikowski, Porada. Szymański, Chodacki, Wrona, Dudała, Bała, Majewski, Derbin, Korczek. Rezerwowi : Kowacz, Paździor, Koster, Szmytkowski, Knochowski, Jacuniak, Kujawa.

Po pierwszym meczu rozpoczęły się spotkania drużyn z roczników 2000 i 1998. Młodsi piłkarze z Sosnowca grali z drużyną łączoną Legii (roczniki 2000 i 2001). W pierwszej połowie sosnowiczanie grali dobrze w ofensywie (4:3), ale z czasem górę wzięły umiejętności warszawiaków. Legioniści zdobyli w drugiej połowie cztery bramki, na które podopieczni trenerów Grzegorza Bąka i Wojciecha Pniaka nie potrafili odpowiedzieć.

Zagłębie Sosnowiec 2000 - Legia Warszawa 2000/01 4:7 (4:3)

Bramki dla Zagłębia: Koniusz (2), Durnaś, Mycek.

Zagłębie: Pluta, Bober, Pawlik, Kulawik, Bednarczyk, Polak, Kumor, Koniusz, Mycek, Sołtysik, Durnaś.

Rocznik 1998 zagrał na głównej płycie Ludowego. W pierwszej połowie zagłębiacy grali nieskutecznie i żadnej z wypracowanych sytuacji nie zamienili na bramkę. Tymczasem legioniści skutecznie egzekwowali rzut karny i na przerwę schodzili prowadząc 1:0. Po zmianie stron podopieczni trenera Tomasza Łuczywka zachowali więcej zimnej krwi i zdobyli dwie bramki na wagę zwycięstwa.

Zagłębie Sosnowiec 1998 - Legia Warszawa 1998 2:1 (0:1)

Bramki dla Zagłębia: Kuzak, Frącz.

Zagłębie: Kujawa, Frącz, Klama, Syguła, Błach, Mączka, Wnuk, Słomski, Janosz, Mularczyk, Dikof. Rezerwa : Michalski, Kłosek, Krzykowski, Miś, Popielarz, Reder, Cichowicz, Kuzak, Dębowski, Kalwasiński.

Ćwierkamy dla was o sporcie na Śląsku >>

Więcej o: