Zagłębie Sosnowiec. Romuald Szukiełowicz nowym trenerem pierwszoligowca

Romuald Szukiełowicz podpisał roczną umowę z Zagłębiem Sosnowiec z opcją przedłużenia na kolejny sezon.
ŚLĄSK.SPORT.PL w mocno nieoficjalnej wersji. Dołącz do nas na Facebooku >>

Zagłębie zagra w pierwszej lidze pod wodzą doświadczonego szkoleniowca. 66-letni trener prowadził ostatnio pierwszoligową Flotę Świnoujście, która jednak wycofała się z rozgrywek. W swojej karierze prowadził m.in. Zawiszę Bydgoszcz, Hutnik Kraków, Pogoń Szczecin, Śląsk Wrocław i Lecha Poznań. W sezonie 2007/08 był też trenerem Zagłębia, które wówczas grało w Ekstraklasie.

Dotychczasowy sztab szkoleniowy nie uległ zmianie, asystentami trenera będą Artur Derbin i Tomasz Łuczywek, natomiast Robert Stanek - oprócz pracy z bramkarzami - będzie również pełnomocnikiem zarządu ds. sportowych i transferów.

- Czekaliśmy z tą decyzją do końca, bo liczyłem, że zmiana nie będzie konieczna. Okazało się jednak, że członkowie naszego sztabu nie otrzymają licencji na pracę w pierwszej lidze. Rozmawiałem z trenerem Stankiem, jak zaradzić temu problemowi. Powiedział, że na tę chwilę czuje się spełniony jako trener i to dobry czas, żeby mógł zacząć podnosić swoje kwalifikacje. To właśnie trener Stanek zasugerował współpracę z Romualdem Szukiełowiczem. To na pewno istotne wzmocnienie naszego sztabu trenerskiego - uzasadnia Marcin Jaroszewski, prezes beniaminka pierwszej ligi.

Kto w przyszłym sezonie awansuje do ekstraklasy?