Zagłębie Sosnowiec. Hokeiści z Oświęcimia na celowniku

Zagłębie Sosnowiec wciąż buduje skład na ekstraligę. Zespół będzie oparty przede wszystkim na wychowankach.
ŚLĄSK.SPORT.PL na Twitterze. Obserwujesz? >>

Sosnowiczanie wracają do elity po dwóch latach przerwy. W 2013 zadłużony klub został wycofany z rozgrywek. Teraz ma być biedniej, ale klub ma być dobrze zorganizowany i przede wszystkim wypłacalny.

- U nas nie będzie wysokich kontraktów. Umów ponad stan. Zaproponujemy zawodnikom tyle, na ile nas stać - mówi Leszek Tokarz, prezes klubu.

Hokeiści odpoczywają obecnie na krótkich urlopach, ale w przyszłym tygodniu na nowo wezmą się do pracy. - Kontrakty ma już podpisane 17 graczy. To przede wszystkim nasi wychowankowie. Zagłębie ma być drużyną opartą na zawodnikach z Sosnowca - mówi Tokarz. Niestety nie wszystkich wychowanków udało się namówić na podpisanie umów. Do Torunia przenieśli się Łukasz Zachariasz i Łukasz Podsiadło.

Będą jednak inni. Prezes Tokarz nie chce mówić o szczegółach, ale zdradza, że z czterema kolejnymi zawodnikami jest już dogadany.

Z naszych informacji wynika, że ma być to zaciąg oświęcimski: Marcin Jaros oraz Sebastian i Adrian Kowalówka.

Zajęcia na lodzie mają się rozpocząć 20 lipca, a potem zespół rozegra serię sparingów. - Wciąż szukamy pieniędzy na utrzymanie klubu. Ważne, że możemy liczyć na pomoc miasta, które też chce silnego Zagłębia - mówi Tokarz.