Zagłębie Sosnowiec. Pierwszoligowiec wypożycza piłkarzy

Zagłębie Sosnowiec przygotowuje się do sezonu na zgrupowaniu w Wałbrzychu. W kadrze na obóz zabrakło miejsca dla kilku piłkarzy.
Jesteś kibicem z Zagłębia? Dołącz do nas na Fejsie! >>

Zgrupowanie w Wałbrzychu to dla Zagłębia drugi i ostatni obóz tej zimy. - Za nami najcięższy okres przygotowań. W czwartek piłkarze zafundują sobie odnowę biologiczną, jednak nie przyjechaliśmy do Wałbrzycha odpoczywać. Przed nami treningi techniczno-taktyczne, doskonalenie gry obronnej, a także stałych fragmentów gry. Oczywiście będziemy również pracować nad ofensywą - mówi Artur Derbin, trener Zagłębia.

Do Wałbrzycha nie pojechali Konrad Budek i Dawid Ryndak, którzy są kontuzjowani. W kadrze pierwszej drużyny nie ma też już Patryka Mularczyka, który najbliższe pół roku spędzi w trzecioligowej Skrze Częstochowa.

Ofensywny zawodnik dołączył tym samym do kolegów, gdyż wcześniej do Skry na wypożyczenie trafili także Dawid Witkowski, Filip Błaszczyk i Konrad Zaradny (wszyscy z rocznika 1997).

W przerwie zimowej Zagłębie wypożyczyło również Krystiana Dudałę, który trafił do BKS-u Bielsko-Biała, oraz Huberta Tylca, który zagra wiosną w Legionovii Legionowo.

Dodajmy, że zespół pozostanie w Wałbrzychu do niedzieli. W sobotę sosnowiczanie zagrają sparing z miejscowym Górnikiem.