Zagłębie Sosnowiec. Piłkarz Lecha pewny swego: Nie możemy dać im nadziei

- Spotkanie z Zagłębiem Sosnowiec to jeden z najważniejszych meczów w sezonie - mówi przed wtorkowym starciem w półfinale Pucharu Polski Dawid Kownacki, napastnik Lecha Poznań. Początek meczu o godzinie 18.30.
Lech jest w dobrej formie. Zespół z Wielkopolski wygrał trzy ostatnie spotkania. - My musimy, oni mogą. Zagłębie ma dobrych zawodników z ekstraklasową przeszłością. To jednak zespół z niższej ligi i podejrzewam, że nastawi się na grę z kontrataku. My będziemy dominować. Wiele zależy od naszej skuteczności. Nie możemy dać przeciwnikowi nadziei, żeby mógł nas skontrował. Asekuracja w ataku będzie ważna. Szczególnie, gdy rywal będzie liczył na kontry. Chodzi o to, żeby po stracie piłki być blisko przeciwnika. Cała formacja obronna i pomoc muszą być blisko siebie, żeby utrudnić rywalowi grę. Wydaje mi się, że Zagłębie na te kontry będzie liczyć - podkreśla Kownacki w rozmowie z internetową stroną klubu.

Napastnik Lecha wierzy, że jego zespół zapracuje we wtorek na poważną zaliczkę przed rewanżem w Sosnowcu. - Rewanż z pierwszoligowcem na ich stadionie może być trudny. Atmosfera na stadionie może ich podbudować. Najlepiej osiągnąć taki wynik, który spowoduje, że będziemy jechali do Sosnowca spokojniejsi - przyznaje piłkarz Lecha.