Sport.pl

Zagłębie Sosnowiec. "Piłka pokazała gorsze oblicze" [WYPOWIEDZI]

- Czasami jest tak, że nie chce nic wpaść. To był taki mecz, że nie wiemy czy nawet rzut karny zostałby przez nas wykorzystany - mówił po porażce z Rozwojem Katowice Artur Derbin, szkoleniowiec Zagłębia Sosnowiec.
- Biorąc pod uwagę trzy ostatnie mecze, które piłkarsko były w naszym wykonaniu nieźle, ale bez punktów... chcieliśmy zagrać nie tyle ładnie, ale mądrze i skutecznie. Z uporem maniaka realizowaliśmy swoją taktykę. Czekaliśmy cierpliwie na swoją okazję. Zagłębie miało kilka szans, które powinno zamienić na bramki. Nie udało im się to i zostało pokarane - mówił Mirosław Smyła, trener Rozwoju, który przypominał, że nie mógł skorzystać z takich graczy jak Czerkas, Wróbel, Szatan, czy Cholerzyński..

- Piłka pokazała nam to gorsze oblicze. W moim odczuciu przegraliśmy zwycięski mecz. Zabrakło konsekwencji. Ciężko grało się przeciwko dobrze zorganizowanej drużynie z Katowic. Dwie, czy trzy szanse powinny jednak zakończyć się bramkami. Zamiast się zrehabilitować, przegrywamy kolejne spotkanie. Czasami jest tak, że nie chce nic wpaść. To był taki mecz, że nie wiemy, czy nawet rzut karny zostałby przez nas wykorzystany. Gdybyśmy strzeli, to przebieg tego meczu na pewno byłby inny - ocenił Artur Derbin, szkoleniowiec Zagłębia.

Więcej o: