Sport.pl

Nikt już nie wierzy, że Stadion Śląski będzie gotowy w tym roku

Nadzór budowlany miał poznać w maju ostateczne przyczyny awarii budowlanej, do jakiej doszło na chorzowskim stadionie latem ubiegłego roku. Termin nie został dotrzymany.
Odpowiedzialny za inwestycję urząd marszałkowski poprosił niedawno, aby termin przesunąć do końca tego roku! - Wyraziliśmy już na to zgodę. Mieliśmy wstępną ekspertyzę, ale nie poruszała ona wszystkich problemów. Jako przyczynę wskazywano wadliwe klemy, ale brakowało rozwiązania, jak doprowadzić je do właściwego stanu. Gdy program naprawczy będzie gotowy, to wtedy zadecyduję o możliwości kontynuowania budowy - mówi Lech Ryszkiewicz, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego w Chorzowie.

W urzędzie przekonują, że nowy termin został wyznaczony ze sporym zapasem. - W ciągu dwóch, trzech miesięcy ogłosimy dokładnie, kiedy modernizacja stadionu zostanie zakończona - obiecuje Artur Winnicki, pełnomocnik zarządu województwa ds. inwestycji.

Przypomnijmy, że pierwotnie Stadion Śląski miał być gotowy pod koniec ubiegłego roku. Początek jego ostatecznej modernizacji wiązał się przecież jeszcze z nadziejami na organizację meczów Euro 2012.

Kilka miesięcy temu marszałek Adam Matusiewicz stwierdził, że jest szansa, aby obiekt był gotowy pod koniec tego roku. Teraz wiadomo, że to już nieaktualne. Co gorsza, cały czas rosną koszty modernizacji. Dwa miesiące temu władze województwa przyznały, że Śląski będzie droższy o kolejne 50 mln zł, a w sumie koszt jego przebudowy wyniesie 510 mln zł.

Z największą uwagą modernizacji Śląskiego przyglądają się działacze Ruchu Chorzów, którzy chcieliby, aby na tym obiekcie grał ich zespół. Wygląda na to, że najwcześniej może się to stać dopiero wraz ze startem sezonu 2013/2014.

Więcej o:
Komentarze (28)
Nikt już nie wierzy, że Stadion Śląski będzie gotowy w tym roku
Zaloguj się
 • rezun-one

  Oceniono 17 razy 17

  Tak by były budowane wszystkie Polskie stadiony gdyby nie Euro2012.
  Śląski jest w przebudowie od 40 lat. To już taka tradycja, ten stadion się przebudowuje a w przerwach czasem ktoś zagra mecz. Ludzie którzy zaczynali ten remont już dawno są na emeryturze.
  Niby dlaczego ma się to zmienić?

 • kosmyg

  Oceniono 24 razy 16

  Obrócić murawę o 90 stopni, przesunąć trochę i zmieści się druga. Między nimi rozwiesić siatkę i z jednej strony grać może Ruch, z drugiej gieksa a na tylnych trybunach co jakiś czas zrobić korty, kebaby, multipleksy, bo boisk i tak stamtąd nie widać.

 • kwa_mac

  Oceniono 16 razy 12

  Lepiej niech to zrobią dobrze, bez pośpiechu. Bezpieczeństwo kibiców jest najwazniejsze.
  Na Mundial 2054 zdążą. To wystarczy.

 • datekada2

  Oceniono 11 razy 9

  Stadion Śląski - bardzo drogi pomnik głupoty do kwadratu !

 • matka_bosaka

  Oceniono 10 razy 8

  Prawda jest taka, że nie ma takich klem, żeby utrzymać taki dach. Inwestycja bardzo dobra - droga i na lata. # pokolenia z niej wyżyją.

 • ostoja75

  Oceniono 14 razy 8

  Do czego ten obiekt będzie służył? Może do pokazów balonowych? Nawet kibice żużla będą mieć słabą widoczność.

 • r1111111

  Oceniono 17 razy 5

  I oni chcieli mieć Euro 2012 na Śląskim

 • bonczu

  Oceniono 7 razy 5

  Na oko to wydaje się że o to chodzi by gonić króliczka. 50 mln zł - ładna kupka.
  Jakbym był CBA i ABW to przyjrzałbym się gdzie ta kasa płynie. I bingo!
  Dawcy tej kasy nie trzeba szukać, to MY podatnicy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX