Sport.pl

Najlepsi fachowcy na świecie pracują nad zagadką Stadionu Śląskiego

Najdalej za dwa-trzy miesiące poznamy ostateczną diagnozę problemów z zadaszeniem Śląskiego - obiecuje Adam Matusiewicz, marszałek województwa śląskiego.
Matusiewicz pojawił się na środowej sesji katowickiej Rady Miasta. Jego obecność była związana z dyskusją o problemach GKS-u, bo marszałek to wierny fan GieKSy. Radni skorzystali z okazji i pytali go o przyszłość Stadionu Śląskiego.

Przypomnijmy, że od czasu katastrofy budowlanej na chorzowskim obiekcie minął już ponad rok, a wciąż nie wiadomo, kiedy jego modernizacja zostanie ukończona. - Pierwsze zlecone przez nas opracowania w sprawie awarii nie dały pełnej odpowiedzi na nasze wątpliwości. Dlatego obecnie pracują dla nas światowej klasy specjaliści od zadaszenia. Najdalej za dwa-trzy miesiące poznamy ostateczną diagnozę problemów z zadaszeniem Śląskiego. Wówczas będziemy mogli przystąpić do realizacji inwestycji - wyjaśnia Matusiewicz.

Zdaniem marszałka dokończenie budowy może zabrać maksymalnie półtora roku.

Podyskutuj o rozgrywkach w naszym regionie na Facebooku Śląsk - Sport.pl »
i

Więcej o:
Komentarze (36)
Najlepsi fachowcy na świecie pracują nad zagadką Stadionu Śląskiego
Zaloguj się
 • mhjunior007

  Oceniono 32 razy 30

  Mam takie hobby - zbieram gazety. Tuż przed Euro sięgnąłem po rocznik 2007, kiedy to przyznano nam Euro a nie było jeszcze wiadomo, które z 6 miast dostaną organizację meczów. W śląskiej wyborczej Ślązacy puszyli się takimi oto słowami - "oczywiście, że Euro będzie na Śląskim - mamy wspaniały stadion, trzeba go tylko zadaszyć. Dach będzie gotowy, zanim w innych miastach wbiją pierwsze łopaty". Bez komentarza.

 • w.ciemie.bity

  Oceniono 22 razy 22

  „Najlepsi fachowcy na świecie pracują nad zagadką Stadionu Śląskiego...” – śmiechu warte.
  Bo przecież już dzieci w przedszkolu mieliby wyrobione zdanie i powiedziałyby, że ta cała modernizacja „Śląskiego”, od samego początku do końca (i dalej nie wiadomo kiedy to nastąpi) – to pomysł do dupy.
  Że modernizacja „Śląskiego” – to jedynie legalna skarbonka i dojna krowa dla różnej maści hochsztaplerów i kolesi.

  – Ten teatrzyk z modernizacją „Śląskiego” trwa już ponad 20 lat i z tej maskarady „Śląskiego” i z władz Województwa Śląskiego, cały Śląsk i cała Polska się śmieje.

 • datekada2

  Oceniono 23 razy 21

  pacjent już sztywny a lekarze nie mają jeszcze diagnozy :-) :-) :-)

 • kraq

  Oceniono 23 razy 19

  już dawno się zastanawiałem nad tym po co reanimować tego trupa, skoro będą a teraz już są zbudowane nowoczesne stadiony piłarskie? jeśli tam miał być nowy stadion, to tego trupa należało zaorać i zbudować nowy stadion a nie remontować to komunistyczne barachło oparte o wał ziemny z trybunami rozłożonymi jak nogi starej k...wy, że się nic tam oglądać nie da. ok, wyremontują i zadaszą trupa ale nadal to będzie trup i kto tam będzie grał?

 • pandzik

  Oceniono 25 razy 19

  Rzygać mi sie chce gdy słysze o marszałku i śląskim....

 • bzychnur

  Oceniono 13 razy 13

  Skandal! Daczego nikt nie skonsultowal profesora Biniendy? Po rozwiklaniu tajemnicy katastrofy smolenskiej ma podobno wolne moce przetwarzania danych w swoim systemie symulacyjnym.
  Poza tym obiekt moglby obejrzec na miejscu, bo nikt nie odmawia wydania wraku stadionu slaskiego!

 • frankyy

  Oceniono 23 razy 13

  Po co wydawać tyle na stadiony? czy stać nas na to ?

  nasza liga to poziom podwórkowy jak pokazał wczorajszy mecz Śląska z Buducnostią!

 • imaman.pl

  Oceniono 12 razy 10

  Skad nabrac KIBOLI na te stadiony?

 • drake77

  Oceniono 12 razy 10

  No to jest jeszcze przynajmniej 18 miesięcy, żeby wymyślić kto będzie później grał na tym stadionie :D

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX