Sport.pl

Dyrektor Stadionu Śląskiego: Ruch Chorzów powinien dzielić nasz obiekt z GKS-em Katowice

Marek Szczerbowski, dyrektor Stadionu Śląskiego, wierzy, że w niedalekiej przyszłości na chorzowskim gigancie będzie grał nie tylko Ruch Chorzów, ale i GKS Katowice.


W Chorzowie trwa walka o nowy stadion dla Ruchu. Lista poparcia dla tej inwestycji wydłuża się każdego dnia. Ostatnio dołączył do niej Wojciech Kilar - znakomity kompozytor.

Są jednak osoby, które pod taka listą nigdy się nie podpiszą. Chociażby dyrektor Stadionu Śląskiego Marek Szczerbowski.

Wojciech Todur: Jak pan chciałby przekonać kibiców Ruchu, że przyszłość ich klubu jest na Stadionie Śląskim?

Marek Szczerbowski: Wielki Ruch musi grać na wielkim stadionie. Ruch to nie jest klub, który walczy o prymat w Chorzowie czy nawet na Śląsku. Celem 14-krotnego mistrza Polski, jednej z najbardziej utytułowanych drużyn w historii polskiej piłki nożnej, zawsze będzie walka o kolejne tytuły. Słyszę, że w Chorzowie mówi się o budowie stosunkowo niedużego, a przez to i "taniego" obiektu. Ten "tani" obiekt i tak pewnie będzie kosztował około 200 milionów złotych. Czy taka inwestycja ma sens, skoro obok będzie zdecydowanie większy, a przez to i lepszy stadion?

Tylko jak zapełnić ten stadion? Dziś pięć tysięcy osób na Cichej to i tak dużo. Jak taka garstka będzie wyglądał na olbrzymim Stadionie Śląskim?

- Taki stan rzeczy - mówię o niższej frekwencji - nie będzie przecież trwał wiecznie. Ruch ma potencjał, żeby zapełnić trybuny Śląskiego. Na pewno nie podczas każdego meczu i nie w każdym sezonie, ale w takim stopniu, żeby organizator nie dokładał do takich spotkań.

A co pan sądzi o pomyśle, żeby mniej prestiżowe mecze rozgrywać na nowej Cichej, a te topowe - chociażby Wielkie Derby Śląska - na Śląskim.

- To utopia. Nie znam drugiego klubu w Europie, który zdecydowałby się na taki manewr. To oczywiście jest możliwe, ale proszę pamiętać, że organizacja meczu to wielka machina. To produkt, który się sprzedaje na określonych zasadach. Ruch będzie przecież rozmawiał ze sponsorami, którzy będą chcieli wiedzieć wcześniej na jakiej arenie zostanie wystawiony ich produkt. Będą negocjować stawki, albo na Cichą, albo na Śląski. Dostrzegam jeszcze wiele wad takiego rozwiązania, które, moim zdaniem, przekreślają ten pomysł.

Wierzy pan, że w przyszłości na Śląskim będzie też grał GKS Katowice?

- To jedyne rozsądne rozwiązanie. Wydaje mi się, że orientuję się w możliwościach finansowych śląskich miast, jak i regionu. Trudno mi sobie wyobrazić, że w kole o promieniu ośmiu kilometrów buduje się trzy nowe stadiony. To przecież wbrew zdrowemu rozsądkowi. Ruch powinien w przyszłości dzielić stadion z GKS-em Katowice. Spotkania śląskich drużyn: Ruchu, GKS-u - po awansie do Ekstraklasy - oraz Górnika Zabrza to niemal stuprocentowa pewność, że na trybunach Śląskiego usiądzie komplet widzów. Będziemy czekać na te mecze.

Ale jak długo jeszcze?

- Na to pytanie nie odpowiem. Ale zdrowy rozsądek podpowiada mi, że Stadion Śląski będzie gotowy wcześniej, niż skończą się planowane budowy w Katowicach i Chorzowie.

Czy Chorzów powinien zbudować Ruchowi nowy stadion?
Więcej o:
Komentarze (11)
Dyrektor Stadionu Śląskiego: Ruch Chorzów powinien dzielić nasz obiekt z GKS-em Katowice
Zaloguj się
 • maksiu110

  Oceniono 30 razy 22

  Inter z Milanem Bayern z TSV i jeszcze parę klubów potrafi grać na jednym obiekcie. W Polsce się nie da. Przez 3/4 roku na Śląskim i na Narodowym będą sr... gołebie, będą dwa koncerty Zgagi czy innej Shakiry i wszyscy będą do tego dokładać. ZA to w każdej wsi sołtys postawi aquapark i stadion na 20 tysięcy ludzi. I wioskowe głupi się cieszom, że taki Uszok z innym Kotalą to gospodarne chłopy bo z łuni dotacjem dostali...

  Oto Polska właśnie...

 • swoboda_t

  Oceniono 24 razy 16

  Kibice nie chcą jednego stadionu dla dwóch drużyn? Ok, mają prawo. A może by tak, zamiast żądać fundowania stadionów przez miasta, sami je swoim klubom zasponsorowali, hę? Roszczenia mieć łatwo, trudniej kasę zarobić.

 • masz1308

  Oceniono 14 razy 4

  Bardzo dobry pomysł i myśle że normalni kibice Ruchu i GKS-u też są za tym ,niech działacze i samorządowcy przestaną wreszcie słuchać głosu grupy bandytów którzy chcą decydować za wszystkich.
  Normalni ludzie nie będą wchodzić sobie w droge jako kibice ,ta grupa debilnych kiboli w kapturach wreszcie się wykruszy.
  na manifestacji w Chorzowie większość była po to bo miała nadzieje na awanturez policją ,ale się zawiedli na natępny dzień na mecz nie przyszli.
  Wystarczy popatrzeć na dzisiejszy mecz kadry w Gdańsku ,jestem pewien że na trybunach nie będzie typów w kapturach o tępym wzroku i debilnym wyrazie twarzy ,oni po prostu już tam nie pasują swoim wyglądem .

 • samsung78

  Oceniono 5 razy 3

  Szczerbowski nie zna specyfiki tego regionu jeżeli chodzi o kibiców i po jednym meczu na SŚ już by żałował tej decyzji. Wrocław , Poznań, Gdańsk tam jest mniej klubów w regionie a stadiony nigdy na ligowym meczu nie były pełne a on ma wizje że na SŚ mogą być komplety. Niech się nie sugeruje WDŚ bo tam akcja marketingowa trwała 3 miesiące.

 • ben-43

  Oceniono 7 razy 1

  Szczerbowski musi tak gadać bo straci robota a ci panowie co im się zachciało bieżni na SŚ . powinni za to posiedzieć a na dodatek biegac za karę po tej bieżni a za nimi puścić sfora bulterierów.

 • nam.z.jaworzna.wszystko.mozna

  0

  @bRudne paznokcie233
  www.youtube.com/watch?v=wmC0Ags5y8I

 • kronikarz99

  Oceniono 51 razy -1

  Dyrektorze drogi,

  czas chyba zacząć leczenie.

  nie rozumiesz podstawowych kwestii i nie masz zielonego pojęcia o kibicach.

  Ani kibice Ruchu, ani kibice GieKSy (o innych klubach to nawet nie wspominam) nie chcą i nigdy nie będą chcieli grać na Stadionie Śląskim, który nie ma dla nas żadnego znaczenia historycznego.

  GKS związany jest z Bukową, Ruch z Cichą i tak zostanie, bo grać na stadionie, który jest "zdecydowanie większy, a przez to i lepszy" po prostu nie chcemy.

  I Twoje żale, płacze, czy wreszcie krecia robota, jaką wykonujesz w Radzie Miasta Katowice, żeby na Bukowej nie było nowego stadionu, tego nie zmienią, więc skup się na jakichś koncertach, pokazach, czy co tam jeszcze chcesz, ale od naszych drużyn się odp....dol.

 • stroszek233

  Oceniono 8 razy -6

  Gówno a nie wspólny stadion. Wypie...ć ze Śląska koruptery DZiurowicza.

 • darako1970

  Oceniono 35 razy -11

  Ruch powinien mieć swój stadion a nie placić stadionowi ślaskiemu grubą kase za wynajęcie go.Pozatym z trybun śląskiego zle się ogląda mecze no i problem jest z wypełnieniem trybun zazwyczaj Ruch grał na śląskim przy pustych trybunach

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX