Sport.pl

Nowy pomysł: Stadion Śląski im. Antoniego Piechniczka

Na posiedzeniu Komisji Sportu, Turystyki i Rekreacji Sejmiku Województwa Śląskiego dyskutowano na temat nadania Stadionowi Śląskiemu imienia zmarłego 3 listopada Gerarda Cieślika.
Ten punkt w programie posiedzenia znalazł się w efekcie listu, jaki do Komisji wysłał radny katowicki i dziennikarz Andrzej Zydorowicz, który zaproponował, aby to właśnie legendarny piłkarz Ruchu Chorzów został patronem Śląskiego.

Dyskusja trwała 1,5 godziny, a radni byli w swoich opiniach podzieleni. Jeden z radnych, Witold Grim, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zawierciu, postulował nawet, by chorzowski obiekt otrzymał imię trenera Antoniego Piechniczka. Reprezentacja pod wodzą tego szkoleniowca właśnie na Śląskim z sukcesami grała o awans do finałów mistrzostw świata w 1982 i 1986 roku.

Zaproszony na posiedzenie prezes Ruchu Dariusz Smagorowicz przypomniał, że życzeniem Cieślika było, aby stadion na Cichej został nazwany imieniem Ernesta Wilimowskiego, innej gwiazdy niebieskich.

Radni sejmiku ponownie zajmą się sprawą podczas styczniowego posiedzenia. Wtedy ma zostać opracowany wniosek intencyjny.

ŚLĄSK.SPORT.PL na Facebooku. Czy już nas polubiłeś? >>

Czy Stadion Śląski mógłby nosić imię Antoniego Piechniczka?
Więcej o:
Komentarze (24)
Nowy pomysł: Stadion Śląski im. Antoniego Piechniczka
Zaloguj się
 • his_dudeness

  Oceniono 37 razy 35

  Pasuje idealnie - dawny symbol chwały i zwycięstwa, który zmienił się powolnie w symbol zacofania i marnotrawienia pieniędzy.

 • aaaaaakutorga

  Oceniono 34 razy 28

  Nie jestem niebieskim kibicem, ale uważam , że ten stadion był domem wielu wielkich osób. Piechniczek , dzięki za Barcelonę, ale jeszcze masz czas na pomniki ( a jak tak dalej będziesz działał, to nie będziesz miał żadnego :) ) . To jest Śląski stadion i śląska sprawa patrona .

  Maniak75

 • iso_1

  Oceniono 27 razy 23

  Tylko idiota mógł wpaść na pomysł Piechniczka

 • kutzowesz

  Oceniono 28 razy 18

  Piechniczek niczego nie zbudował i nic po sobie wartościowego nie zostawił,korzystał tylko z dorobku Górskiego i Gmocha i wyjątkowego pokolenia piłkarzy,a sam jest wzorcem tępego działacza rodem z PRL-u,takim dziadkiem ,wiecznym aparatczykiem piłkarskiej centrali jak to się rzecze w kopanym slangu pozostał,parę wyjazdów z Wisły do Wajszawki na nasiadówki i ładny grosz do kabzy wpada.
  co on mądrego i pożetycznego dla kopanej zrobił przez dwadzieścia lat.NIC.I on patronem Ślunskiego,idiotyzm do potęgi.

 • tom4811

  Oceniono 22 razy 18

  Chyba ktoś się z h.... na głowy pozamieniał wpadając na taki pomysł

 • strass1

  Oceniono 24 razy 14

  Komuś palma odbiła z tym Piechniczkiem !!!! Ten ktoś z Kongresówki,i wszystko jasne!!

 • kutzowesz

  Oceniono 19 razy 11

  Entliczek,pętliczek, to stary pierdołowaty Piechniczek.

 • bromborek83

  Oceniono 15 razy 9

  Hmm... tym sposobem Pan Antonii "przy kominku w Wiśle" Piechniczek dołączyłby do zacnego grona patronów, którzy jeszcze żyją bądź żyli, gdy nimi zostawali... np JPII czy L.Wałęsa ...
  Wilimowski też nie przejdzie, bo będą protesty, że grał w repie Reichu i podpisał volkslistę...To już prędzej stadion Ruchu dostanie jego imię a Śląski Cieślika.

 • bn79

  Oceniono 16 razy 6

  To Piechniczek nie żyje? Należałoby też postawić mu pomnik przed tym śląskim bublem, w sensie kominek jakiś.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX