Stadion Śląski współpracuje ze szkołami. Chodzi o Fair Play

W środę, 14 maja Wojewódzki Ośrodek Kultury i Sportu ?Stadion Śląski? w Chorzowie organizuje turniej piłkarski dla szkół podstawowych - uczestników projektu Szkoła Fair Play.
W turnieju udział potwierdziło 7 szkół podstawowych z Katowic, Rudy Śląskiej i Zabrza. Zespoły rywalizować będą na boisku z naturalną nawierzchnią najpierw w grupach, a potem systemem pucharowym o poszczególne miejsca. Mecze rozgrywane będą na boiskach o wymiarach 40x20 m po 20 minut każdy. Dla najlepszych przygotowane są puchary, dla wszystkich uczestników - pamiątkowe medale.

Turniej będzie finałem trzeciej edycji akcji SZKOŁA FAIR PLAY! W ramach projektu nawiązujemy partnerstwa ze szkołami podstawowymi, które podejmują się promocji zasad Fair Play. Udział w projekcie jest bezpłatny. Współpraca ze Stadionem Śląskim obejmuje trzy zadania:

1. Przyjęcie wystawy o Stadionie Śląskim i jej prezentacja przez 5 dni.

2. Organizacja pod patronatem Stadionu Śląskiego meczu piłkarskiego reprezentacji klas szóstych - w dniu zakończenia wystawy w szkole.

3. Udział reprezentacji piłkarskiej szkoły w turnieju międzyszkolnym SZKOŁA FAIR PLAY na boiskach Stadionu Śląskiego.

Od początku akcji odwiedziliśmy blisko 30 szkół z Katowic, Chorzowa, Siemianowic Śląskich, Sosnowca, Dąbrowy Górniczej, Zabrza i Rudy Śląskiej.

Ćwierkamy dla was o sporcie na Śląsku >>