Sport.pl

Zbigniew Boniek: Ostatni dzwonek dla Stadionu Śląskiego

- Stadion Śląski jest bardzo ważny dla historii polskiej piłki. Chcemy mu pomóc, ale najpierw musimy zobaczyć, że on może normalnie funkcjonować. Dokończenie przebudowy Stadionu Śląskiego to walka o honor ludzi odpowiedzialnych za ten region - mówi Zbigniew Boniek, prezes PZPN.
Jesteś kibicem ze Śląska? Dołącz do nas na Fejsie! >>

Szef polskiej piłki był gościem specjalnego spotkania z udziałem przedstawicieli śląskich klubów, które odbyło się w Chorzowie. - Poruszyliśmy problemy śląskiej piłki. Doszliśmy do kilku ciekawych wniosków. Kluby muszą się przyzwyczaić do nowego modelu zarządzania - mówił Boniek.

Dyskusję zdominowała jednak sprawa niedokończonej modernizacji Stadionu Śląskiego. - O przebudowie pierwszy raz słyszałem, jak byłem 15 lat po ślubie. Teraz jestem 36 lat po ślubie. Łatwo policzyć, ile czasu minęło. PZPN jest z boku tej sprawy, ale boli nas los stadionu. Zdajemy sobie sprawę, że jak nie teraz, to nigdy. To ostatni dzwonek, aby go dokończyć. Każdy dzień opóźnienia sprawi, że będzie o to trudniej - mówił.

Boniek uważa, że gotowy Stadion Śląski byłby użyteczny. - PZPN wiedziałby, jak go zagospodarować, choć nie chcę składać konkretnych deklaracji. Przynajmniej dwa kluby też zgłaszają, że mogłyby z niego korzystać. Wiem, że kibice Ruchu, czy GKS-u marzą o obiektach klubowych. Śląski to byłaby jednak znakomita alternatywa, gdyby np. Ruch grał z Barceloną w Lidze Mistrzów - stwierdził.

Słowa Bońka szczególnie ucieszyły prezesa niebieskich Dariusza Smagorowicza, który od dawna widzi miejsce Ruchu na "śląskim gigancie". - Nic nie stoi na przeszkodzie, aby rozgrywać na nim prestiżowe mecze. Swój akces zgłaszały też zresztą GKS Katowice, czy Piast Gliwice. Tyle że tę modernizację trzeba dokończyć! Jeśli ktoś chce obecnie dokuczyć Ślązakom, to mówi o stadionie. To plama na honorze Śląska - stwierdził Smagorowicz.

Oczywiście wszystko, co może zrobić PZPN w sprawie Śląskiego, to lobbowanie za jego jak najszybszym dokończeniem. - Co jest potrzebne Stadionowi Śląskiemu? Przede wszystkim jasna decyzja, że go budujemy. I o to właśnie apelujemy - mówi Marek Koźmiński, wiceprezes PZPN.

Czy reprezentacja Polski zagra jeszcze kiedyś na Stadionie Śląskim?
Więcej o:
Komentarze (28)
Zbigniew Boniek: Ostatni dzwonek dla Stadionu Śląskiego
Zaloguj się
 • sk64

  Oceniono 105 razy 59

  Ruch z Barcelona w LM ?!?!
  Zibi ale dobry towar masz w PZPN
  Buahahhaha.

 • datekada2

  Oceniono 71 razy 49

  Zgadzam się, że potrzebna jest jasna decyzja. Odważna i rozsądna. Kończąca z marnotrawieniem setek milionów zł publicznych pieniędzy na niekończący się remont i utrzymywanie tego stadionowego trupa. Po jego wyburzeniu można ewentualnie zastanowić się nad budową nowego, funkcjonalnego i nowoczesnego stadionu.

 • mejlmi

  Oceniono 37 razy 33

  Pan Koźmiński akurat niech się w sprawie niedokończonych inwestycji nie wypowiada. CO ZE STARYM DWORCEM W KATOWICACH panie Koźmiński?

 • theonly_pl

  Oceniono 43 razy 33

  Ja bym prosił Pana Koźmińskiego o jasną decyzję w/s starego dworca - ruiny, ktora straszy w centrum miasta

 • antropoid

  Oceniono 16 razy 8

  Ostatni dzwonek dla Śląskiego to już dawno wybrzmiał. Lata temu należało to rozpirzyć i postawić coś funkcjonalnego od nowa, zamiast ładować miliony w podtrzymywanie kroplówkami trupa. Byłoby szybciej i TANIEJ.

  Ale to Polska, tu zawsze od d..y strony trza zaczynać i wyrzucać publiczną kasę w błoto, bo przeca publiczna znaczy - niczyja. Komuna mentalna trwa.

 • 24jannormalny

  Oceniono 12 razy 6

  stadion bardzo zasłuzony,moja młodosc,ale jest koszmar tam fatanie daleko jest do boiska naprawde ogladanie malych pilkarzykow,wole moj tv 42 cale

 • romanbr3

  Oceniono 17 razy 5

  to jest śląska mentalność kibicow ze nie potrafią sie pogodzić i nie rozumiem tej upartości bo nie ma stadionu Ruch i nie ma GKS a piekny stadion nie jest wykorzystany i miliony miesięcznie idą w trawe tylko u nas to możliwe pozdrawiam

 • Wlodek Rutkowski

  Oceniono 3 razy 3

  Kiedy Prokuratura sie za to wezmie bo przekrety tam sa robione na duza skale a to wszystko za NASZE pieniadze

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX