Stadion Śląski. Ruch Chorzów wcieli się w rolę pamiętnego rywala Górnika Zabrze

Na Stadionie Śląskim trwa właśnie operacja podnoszenia dachu, ale to nie oznacza, że na chorzowskim obiekcie nie można grać w piłkę. W weekend odbędzie się tam turniej oraz niezwykła lekcja historii.
Facebook? » | A może Twitter? »


Będzie się działo, ale oczywiście nie na głównej płycie stadionu, a na boiskach treningowych.

W najbliższy weekend odbędzie się silnie obsadzony turniej dla dzieci z rocznika 2002. Organizatorem imprezy jest Klub Sportowy GTV Stadion Śląski oraz jego sponsor - firma GTV, która zajmuje się dystrybucją akcesoriów meblowych i oświetlenia.

W zawodach weźmie udział dwanaście drużyn, które podzielono na trzy grupy.

GRUPA A:

GTV Stadion Śląski Chorzów - zieloni

Podbeskidzie Bielsko-Biała

Jagiellonia Białystok

Polonia Warszawa

GRUPA B:

GTV Stadion Śląski - czarni

FC Mińsk (Białoruś)

Wisła Kraków

Lechia Gdańsk

GRUPA C:

Arka Gdynia

Raków Częstochowa

Widok Skierniewice

AP 21 Kraków

Sobotnie mecze rozpoczną się już o godzinie 8.30.

W cieniu turnieju odbędzie się Sportowa Lekcja Historii. Tym razem poświęcona słynnym potyczkom Górnika Zabrze z AS Roma, w półfinale Pucharu Zdobywców Pucharów w 1970 roku, które po dramatycznych wydarzeniach i szczęściu w losowaniu dały zabrzanom przepustkę do finału tych rozgrywek. W gronie zaproszonych gości znajdą się m.in. byli znakomici piłkarze Górnika i reprezentacji Polski: Stanisław Oślizło, Hubert Kostka, Władysław Szaryński, Jan Banaś. Podobnie jak w ubiegłych latach piłkarze obu drużyn pojawią się w replikach koszulek z 1970 roku, Górnik będzie reprezentowany przez oldbojów zabrzańskiego klubu, natomiast w barwach drużyny AS Roma pojawią się zawodnicy Reprezentacji Śląska Oldbojów złożonej głównie z byłych piłkarzy chorzowskiego Ruchu, z kapitanem tej drużyny Radosławem Gilewiczem na czele. Początek sobotniego spotkania o godzinie 14.