Petra Kvitova pokazała siłę w BNP Paribas Katowice Open. Jest w półfinale

Tenisowy turniej w Spodku wkracza w decydującą fazę. Faworytki, czyli Czeszka Petra Kvitova i Włoszka Roberta Vinci, pewnie awansowały do półfinałów, które odbędą się dzisiaj. Jutro wielki finał i zakończenie katowickiej imprezy.
Pojedynek z Petrą Martić był najlepszym meczem numeru 1 tego turnieju. Chorwatka i imienniczka Kvitovej robiła wszystko, co mogła, wyszło jej kilka znakomitych zagrań, ale Czeszka z beznamiętną systematycznością jak czołg wygrywała kolejne gemy.

Z kolei rozstawiona z numerem 2 Roberta Vinci wręcz rozgniotła inną Czeszkę Karolinę Pliskovą, pozwalając jej wygrać tylko jednego gema. U Czeszek w ogóle dużo się działo, bo kolejnej zawodniczce naszych południowych sąsiadów, Evie Birnerovej, skradziono auto. Policja co prawda je odzyskała, ale nie wiadomo, czy nie rozkojarzyło to jakoś tenisistki, bo przegrała mecz deblowy.

Najbardziej zacięte było ostatnie spotkanie ćwierćfinałowe. Zmierzyły się w nim dwie zawodniczki, które do turnieju głównego przedzierały się przez eliminacje, to był ich szósty mecz turniejowy. Było to jedyne tego dnia spotkanie trzysetowe, zakończyło się kwadrans przed 23, przeważały długie wymiany i uderzenia z głębi kortu.

Ćwierćfinalistki za dotarcie na ten poziom dostaną od organizatorów ponad 5500 dolarów (mają zapewnione 70 pkt do rankingu WTA). Zwycięstwo oznacza 40 tysięcy dolarów nagrody (280 pkt do rankingu WTA).

W półfinałach zagrają Vinci z Beck, a Kvitova z Cadantu. W deblu polski duet Domachowska/Rosolska zmierzy się z Rumunką Olaru i Rosjanką Sołowiewą.

Wyniki ćwierćfinałów singla:

Roberta Vinci (Włochy) - Karolina Pliskova (Czechy) 6:1, 6:0; Annika Beck (Niemcy) - Maria Elena Camerin (Włochy) 7:6, 6:0; Petra Kvitova - Petra Martić (Chorwacja) 6:3, 6:2; Alexandra Cadantu (Rumunia) - Shahar Peer (Izrael) - 5:7, 6:3, 6:3