BNP Paribas Katowice Open. Chimeryczna Agnieszka Radwańska nie zagra w finale

Nie będzie pierwszego zwycięstwa Polki w turnieju rangi WTA organizowanym w naszym kraju. Agnieszka Radwańska przegrała w trzech setach w półfinale turnieju BNP Paribas Katowice Open z Francuzką Alize Cornet.
Szukasz informacji o turnieju w Spodku? Dołącz do nas na Fejsie! >>

- Spodziewam się trudnego, wyrównanego meczu - mówiła przed spotkaniem z Cornet Radwańska, która przypomniała, że w tym roku wygrała już z Francuzką po wyczerpującym, trzygodzinnym boju.

Spotkanie w Spodku rozpoczęło się jednak według innych zasad. Polka grała w pierwszym secie niczym maszyna. Była wręcz nieomylna! Gdy Cornet wzbijała się na wyżyny i czarowała publikę fantastycznym zagraniem, to krakowianka odpowiadała jeszcze lepszym.

- O la, la! - zakrzyknęła po jednym z punktowych zagrań Radwańskiej Cornet, która nawet w najczarniejszych snach nie przypuszczała, że dominacja Polki w pierwszym secie będzie aż tak wyraźna. Drugi gem - pierwsze przełamanie dla Radwańskiej. Czwarty gem - drugie. Szósty - trzecie! Radwańska fantastycznie czuła piłkę, genialnie biegała do nawet najbardziej perfidnych skrótów. Cornet była bezradna.

Ciekawostką jest fakt, że Francuzka początkowo do Katowic wcale się nie wybierała. Zawodniczka zauroczona turniejem w zeszłym roku niemal w ostatniej chwili poprosiła o dziką kartę i wyraziła chęć powrotu na Górny Śląsk.

Cornet, która ugania się za tenisową piłką od czwartego roku życia, ma cechę, która w zawodowym sporcie niezwykle się przydaje. Mimo lania, jakie sprawiła jej Radwańska w pierwszej partii, nie zwiesiła głowy, tylko zabrała się do pracy ze zdwojoną siłą i koncentracją.

Pierwszy gem - pierwsze przełamanie dla Cornet. Trzeci gem - drugie przełamanie. Drugi set był zupełnym zaprzeczeniem pierwszego! Po części zapracowała na to sama Radwańska, która chyba poczuła się na korcie zbyt pewnie i zaczęła sięgać po zagrania zbyt ryzykowne. Po stronie Polki zaczęły się mnożyć błędy, które tylko napędzały punkty po stronie rywalki.

Radwańska próbowała wrócić do gry. Przy wyniku 3:0 dla Cornet mocno pracowała na pierwszego wygranego gema przy serwisie rywalki. Francuzka była w poważnych opałach, ale jej niezłomność i bardziej urozmaicona gra ostatecznie zapewniły jej sukces. Obie rywalki nastawiły się na grę z głębi kortu, ale to jednak Cornet częściej sięgała po zaskakujące skróty, które sprawiały Radwańskiej wiele kłopotów.

Trzeci set to była nerwówka. Radwańska zaczęła od prowadzenia 3:0, ale po kilkunastu minutach było już 3:3. Niestety, Polka coraz częściej kończyła piłki nie w korcie, ale w siatce. Po dobrym zagraniu następowało koszmarnie słabe. Ostatecznie solidna gra Cornet wystarczyła na niepewną krakowiankę. Nie będzie pierwszego zwycięstwa Polki w turnieju rangi WTA organizowanym w naszym kraju.

Finałową przeciwniczkę dla Francuzki wyłoni mecz Carli Suarez Navarro z Camilą Giorgi, który rozpocznie się po godzinie 18.

Agnieszka Radwańska - Alize Cornet 6:0, 2:6, 4:6